| Adriana_8922 a întrebat:

In brosura cu licee la liceul N.Iorga (Bucuresti) scrie filologie 1 intensiv francezastraight facestraight facestraight face nu este si filo intensiv engleza sau macar filo simplu straight facestraight face? Ce inseamna intensiv 5 ore pe saptamana?

Ca la ce franceza am facut eu la scoala sunt terminata

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca o sa faci vreo 4-5 ore de franceza/saptamana.Pana acum a fost numai filo simplu dar se parea ca de anul asta au bagat filo-intensiv franceza.Nu stiu daca o sa mai fie filo clasic. Oricum e un liceu destul de ok cu profesori in general buni zic eu ( numai sa nu il ai la istorie ca profesor pe Cosmin sau la mate pe Enache :-s )

| Budinca a răspuns:

Cam asa. Adica de exemplu pana acum faceai romana mai mult acum faci pe ce profil de axezi mai mult.