| loove_5215 a întrebat:

in curand o sa fiu domnisoara de onoare la o nunta.si am aflat ca o sa am si domnisor de onoarehee hee. as vrea sa intreb ce fac la o nunta o domnisoara si un domnisor de onoare? sper ca nu trebuie sa dansam impreunaca o sa-mi fie rusine de parntii meilaughing

6 răspunsuri:
| PurpleLadybug a răspuns:

Pai eu stiu asa. Domnisoara de onoare trebuie sa fie prezenta la prima ora la casa mirelui, cand incepe festivitatea. Astfel incat, oriunde merge mirele, doamnisoara de onoare trebuie sa'l poarte de brat pana acesta ajunge la altar in biserica. Domnisorul de onoarethinking n'am habar ce face, deci nu'ti pot spunelaughing
take carepeace sign

| 16.laura.16 a răspuns:

Pai intampinati invitatii, ajutati mirii cu ce au nevoie, trebuie sa si dansati si sa aratati bine(sa va,, asortati,,). Cam atat.

| roksy a răspuns:

Rolul domnisoarei de onoare este sa o ajute pe mireasa la tot ce se poate: imbracat, machiat, de pus flori in piept, de tinut cosuletele... dar aici depinde de ceea ce vrea mireasa de ea conteaza tot a si in legatura cu dansul nu e neaparat doar daca vrei dar dc sa ti fie rusine doar nu se vor stinge toate luminile si o lumina va fi doar pe voi. u in centrul atentiei si nimeni nu va mai dansa decat voi normal ca vor fi mai multi nu ai dc sa ti faci probleme

| Andrada_5061 a răspuns:

Pai si eu am fost si am dus verighetele asa... apoi vei duce trena, vei tine oglinda la mireasa acasa adica ea va vrea sa se uite in oglina si tu ea va spune lasa-ma sa ma uit sau iti va cere sa te dai iar tu va trebui sa ii spui mirelui cat imi dai ca sa o las pe mireasa ta sa se uite in oglina si el iti va da bani[adica asa e aici la noi la Iasi nu stiu acum de unde esti tu]. Pai cu Domisor de onoare va trebui sa dansezi si nu are de ce sa iti fie rusine...mai gresesti dar din greseli invatam!
Bafta Multa;*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog mai dati-mi raspunsuripuppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu am ceva experienta ca am fost si domnisoara de onoare ca prietena dar si ca sora a miresii.La nunta sorei mele am fost mai mare, 16 ani nu ca la alta nunta cand am avut 12 ani.Deci fiind mai mare si sora miresii m-am implicat multt, trebuie sa fi alaturi de mireasa, sa o ajuti cu tot ce iti sta in puteri si sa o susti moral, daca iti vine sa plangi poti plange dar ai grija sa nu te vada, se va emotiona si mai tare.Sormea a avut 3 domnisoare de onoare, dintre care eu am fost cea mijlocie dar si cea mai apropiata, am imbracat-o, am ajutat-o cu trena, am pus cocardele in pieptul inviatiilor si am avut grija ca toata lumea sa se simta bine. Ba chiar pe la ora 2 dimineata aveam facute niste coregrafii funny cu nasul si nasa, mrg povestea lor de cand erau mici caci in acea zi implineau 9 ani de iubire:X dar trebuia ca nuntasii sa fie in picioare, iar cum ei erau plictisiti mi-am permis ca pentru prima data sa-mi incerc o melodie si o coregrafie facuta de mine si uite asa primul cuplu a plecat pe la 5laughing deci ne-am distrat, la ora 6 toata lumea era franta dar stim ca nu vom uita acea zi niciodatabig grin:X