| anonim_4396 a întrebat:

In data de4 mi.a s.a incheiat ciclu, si pe 5 am facut sex neprotejat, nu si a dat drumu in mine.De cateva zile am dureri de ovare de cateva zile, ca si cum mi.ar veni ciclul.Ma doare in capu pieptului si mai am stari de voma.Ce ar putea fi. Ajutor!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerea "din capul pieptului" NU are legătură cu celelalte simptome!

Stările de vomă pot avea legătură cu durerea din capul pieptului - dacă este vorba de o problemă cu stomacul.
Sau, pot fi din altă cauză...

Durerile de ovare şi spotting-ul menţionat în altă întrebare SUNT simptome care apar, uneori ( la unele fete/femei ) în perioada ovulaţiei!

Dar, având în vedere că ai făcut sex NEPROTEJAT, spotting-ul respectiv POATE fi o sângerare de nidaţie - în cazul unei SARCINI!

Primul "semn" de sarcină ar fi "sângerarea de nidaţie" = sângerare de implantare a ovulului fecundat în peretele uterului ( numită şi "sângerare de nidaţie" ), care apare la 5-10 zile după fecundare - vezi linkul :
http://www.copilul.ro/......a8154.html

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede : semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( DACĂ nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Vezi 15 semne de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat la celelalte întrebări...

Toate cele bune.