| obsercvayr a întrebat:

in scurt timp am o operatie la un picior, trebuie sa-mi scoata un mic os iesit aiurea, credeti ca e o operatie simpla? Am vazut acum pe internet cautand multe decesuri pe masa de operatie. si imi este tare frica ca nu ma mai voi trezi nici eu de pe masa de operatie, va rog, cineva, un doctor ceva, sau pareri sad

2 răspunsuri:
| Husicel a răspuns:

în primul rând se face anestezie fie locală, fie numai pentru partea inferioară a corpului, deci o să fie conștient tot timpul și în al doilea rând nu trebuie să-ți faci griji, e o simplă operație

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca sunt mai multe decese intre persoanele care s au dus sa cumpere o paine si a dat masina peste ele, sau le a cazut o caramida in cap.

Pe scurt poti sa mori si daca iesi pe strada, nu e nevoie sa faci o operatie pentru asta, si poate nici macar nu iti face anestezie totala. Oricum piciorul nu e un organ vital incat sa iti puna viata in pericol o simpla operatie in acea zona