| EuTeIubesc a întrebat:

In ultima vreme ma simt cam ciudat.Adk, cand stau pe str cu gashca[de obicei suntem cu 2-3 fete mai mult decat baietii], ma simt ca si cum nimanui nu i.ar pasa de mine. K toti ar fi indiferenti daca as pleca sau as ramane. Apoi eu ii pun la incercare, spunandu. le: "ori cu mine, ori fara mine, e la fel". Apoi imi spun toti ca nu. i adevarat. Iar cand vr sa plec, toti spun: "nu pleca, mai stai!"
Azi, am iesit pe str[.]; m.am suparat pe o fata, si am plecat din gashca si m.am dus pe o bordura sa stau.Trec 5-10 min, apare un baiat din grup, trece pe langa mine, si nu zice nimic; apoi mai trece si un coleg de cls, nici ala nu zice nimic. Apoi grupul pleaca, si uita de mine...straight facestraight facePractic, eu nu existam! Nu mai stiu ce sa fac! Eu nu insemn nimic pentru nimeni! Sunt ap disperata! Nu mai suport! Ma cam duce gandul ca nu mai am ce cauta in viata asta, si singura cale e sa...sa nu mai exist[adica sa ma sinucid], pentru ca nu mai am pentru ce sa traiescstraight facestraight facestraight face:sadsadsad

Răspuns Câştigător
| Crisstinutzza97 a răspuns:

Nu trebuie sa te sincizi! nu te gandii la asa ceva. daca chiar nu ai cu cine sa vb si asa mai departe.catati prieteni.(colegii de clasa, verisoare,)daca nu gasesti nici asa (dar e aproape imposibil)
gas4esteti un joc joacate.si in clasa intra in tot feluri de grupulete.sau gasesteti o ff buna prietena.
jocuri iti recomand:IMVU,farmerama,metin, zoomumba, Viata e cel mai pretios cadou nu-l arunca la gunoi

7 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Nu trebuie sa te sinucizi doar pentru asta.

Eu cred ca ar trebui sa vb cu gashca tah, sa vezi dc fac asta, poate s-au suparat pe tine.
Dar poate nu le plac teatrele de genu:lasa-ma in pace, mergi mai departe si ashteptzi sa vina cineva.
Nu stiu sigur dc se comporta asa dar poate ashteapta mai mult de la tine, adica sa fi mai afectuasa cu ceilaltzi.
Vorbeshte cu ei si totul va fi ca:*
Capul sus si nu te gandi sa te omori!:*:*:*:
Mult noroc:*:*:*:**::*

| BbqOmgWtf a răspuns:

Hey,Heey!

Laura, scumpo, doar nu ai innebunit! Gandeste-te cati oameni tin la tine! Cei care nu o fac nu te stiu pretuii, gandeste-te ce frumoasa e viata, mai ales mai incolo, cand nu DOAR prietenii exista, ci familia! La fel ca si acum! trebuie sa stii ca familia ta ar da ori ce pentru tine! NU poti traii numai cu gasca! Ei nu vor insemna nimic pentru tine mai incolo cand cresti, decat o amintire vaga! Daca te sinucizi acum, doar fa-o pentru ca nu te iubeste NIMENI! Pt ca esti abandonata, nu ai ce manca, nu ai adapot, haine, bani si scoala! DAR daca esti o fata, cu toate astea, POARTA CATRE VIata TA, INNAINTE, E LAAAARG DESCHISA! Multi te iubesc, multi tin la tine, si ar da ori ce pentru tine!
prietenilor le ceri un leu si si cu imprumut, familiei le ceri 100 lei, fara imprumut, daca nu ai unde sa stai, te vei putea duca la matusa,frate, sora, parinti.
Prietenii te-ar lasa sa stai cu plata, cu chatterbox cutare.STI CE VREAU SA ZIC! Sinuciderea este un cuvant care in viata ta frumoasa, nu ar trebui sa existe! SPER CA TE-AM CONVINS!

Sper ca te-am ajutat!

| dadonexus a răspuns:

Esti tampita? Doamne fereste nu stii sa te bucuri de viata? Fa excursii prin tara cunoaste noi prieteni uite la mine am cunoscut 18 fete si 32 de baieti de pe servere de wow si acu vb cu ei in fiecare zii pe skype sau mess sau la tell fie ma vand cu cativa si merge la suc sau in parcuri...sunt mii de modalitati de a te distra.Scuze ca te jignesc dar moartea nu e o solutie si cred ca ai nevoie de un prieten sa mergeti la film sau la suc.

| EuTeIubesc explică:

Nu am plecat ca sa vad cine vine dp mine, sau sa astept pe cineva sa vina, eu am plecat pentru ca am vrut sa fiu putin singura, pentru ca nu mai suportam sa stau cu ei

| DarkShina5566 a răspuns:

Si eu gandeam asa tot din pricina prietenilor care de fapt nu-i aveam si care nu ma meritau. Fetele din clasa mea erau foarte invidioase pe mine iar eu nu stiam de ce.Am ajuns la liceu, nu prea multe schimbari dar s-au intampalt niste lucruri la care nu ma asteptam.Si totusi ma intelg bine cu cateva colege, dar sunt prietene false asa ca...nu mai cred in prietenie.Mi s-au intamplat prea mjutle si nu are rost sa mai caut asa ceva.Mai aveam si ganduri negre asa cum ai tu dar, nu am avut curajul-din diferite motive am vrut sa-mi i-au viata.Nu se merita.Traieste pentru tine, doar pentru tine, nu te mai gandi la altii ca nu are rost.Tu te ai pe tine -poate la un moment dat o sa-ti faci o prietena sau un prieten depinde si poate lucrurile se vor schimba.Incearca sa iesi in oras cu altcineva.Cu alte persoane, poate asa reusesti sa cunosti oameni noi, te distrezi chestii de genul asta.

| DΣΣΔ a răspuns:

Sinuciderea nu e un raspuns ai o singura viata tine minte...

| AndrewThinks a răspuns:

Mi se pare foarte rau ce vrei tu sa faci dar cred ca cea mai buna solutie ar fi sa incerci sa te apropii de cineva mai mult o prietena adevarata si sa te apropii separat de fiecare. Cred ca sa nu mai existi este cel mai rau lucru gandeste-te ca poate odata o sa faci pe cineva foarte fericit si poate si tu o sa fi foarte fericita asa ca mai bine incearca ce ti-am spus sau descopera alti prieteni.