| izzy4rock a întrebat:

In ultimul timp ma simt foarte singura datorita faptului ca am 16 ani si nu am avut niciodata un iubit. Vreau foarte mult sa-mi fac unul, dar eu sunt genul mai timid si nu stiu cum sa intru in vorba cu ei. Unde as putea sa intalnesc si eu niste tipi simpatici si sa intru in vorba cu ei(inafara de scoala). Uneori ma gandesc ca nu ma plac datorita faptului ca sunt timida si ca arat putin mai baietesc(haine sport putin mai nlargi si parul scurt). Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| fr4t3ll0 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa cauti tipi anonimi pentru a incepe sa-i cunosti. O relatie se bazeaza in primul rand pe comunicare, incredere, respect reciproc si loialitate. Faptul ca esti timida este chiar foarte bine (nu te cunosc toti si deci, nu vor sti cum sa te "abureasca"). Gaseste un baiat, chiar din scoala ta, cu care iti face placere sa discuti, pe care il consideri interesant. Iesiti la o plimbare in parc, la o cafea, la o prajitura, etc. DAR tot sub acest pretext, comunicarea (asta e cheia). Stilul vestimentar nu prea conteaza (cel putin pentru mine, din moment ce ma inteleg foarte bine cu persoana respectiva si avem multe in comun). Mai documenteaza-te sub acest aspect, pentru ca eu nu am cum sa-ti scriu aici tot ce trebuie sa faci, mi-ar trebui un roman de vreo 200-300 de pagini. Dar cam asta e esenta.winking Bafta!

2 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Asta sa fie cea mai mare problema a vietii tale tongue
nu trebuie sa te ingrijorezi
si nici primul care te va baga mai mult in seama sa nu crezi ca este cel pe care il astepti

| UrbanGurlx a răspuns:

In primul rand iti poti schimba look-ul, sa ai o anumita feminitate in tine. Iubiti o sa ai, nu iti face griji. Si nu sarii in bratele primului venit, sa nu faci greseala asta! Incearca sa cunosti persoana cat de cat si apoi gandeste-te ce si cum.