| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu doua zile m-am certat cu colega mea cea mai buna din cauza unor mesaje care le aveam pe telefon. In acele mesaje se aflau si niste mesaje de la ea in care imi spusese despre persoana care o place. Intr-o zi m-a rugat sa sun acea persoana si sa fac misto de ea la telefon. Peste cateva zile imi zice ca vara ei i-a zis la ala ca eu am facut misto de el, si a spus ca vine sa ma caute sa ma bata. laughing Eu ii spusesem ei ca daca vine sa ma cauta am si eu dovezi ca doar ea m-a rugat sa-l sun. Acum trei zile era foarte revoltata ca nu vreau sa sterg acele mesaje... A fost o discutie mai lunga si... o zis ca nu mai vrea sa auda de mine. :-s
Spuneti-mi si mie cum as putea sa ma reimprietenesc cu ea, ce as putea sa-i spun chiar nu am nici o idee.
Astept pareri.
Multumesc ca ti-ai irosit 5 minute citind mesajul meu. kiss

4 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Sincer, nu prea pare a fi o prietena asa buna.bineinteles tu stii mai bine prin ce ati trecut impreuna, dar eu zic ca nu este tocmai frumos ceea ce face ea.eu zic sa nu te rogi tu de ea sa va reimprieteniti, daca e suficient d isteata isi va da seama singura unde a gresit, pentru ca din cate vad e numai si numai vina ei, se gandeste numai la ea, nu`si da seama ca te pune pe tine intr-un mic pericol...lasa timpul sa treaca, dk ea isi va da seama unde a gresit, merita sa va reimpacati, daca nu.las`o balta sunt multe prietene pe lume, 99% false dar daca o vei gasi pe cea adevarata atunci nu ti-ar mai trebui alta. tu stii mai bine ce ai de facut, eu ti-am zis doar parerea mea. sper ca te-am putut ajuta, pupici:*

| larisa_6959 a răspuns:

Nu prea pare o prietena buna. Eu zic sa n-o bagi in seama, sa fii indiferenta fata de ea. O sa vezi ca ea o sa vina la tine, iar atunci, eu in locul tau, as respingeo. Nu merita sa te oftici din cauza unei asemenea prietene.

| deejayra a răspuns:

Dovada de cretinism, imbecilitate si prostie. Te-a pus pe tine sa il injuri, daca il injuri crede ca schimba ceva? Se cunoaste cat de...proasta e

| Bacemi a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa cred. Partea cu injuratul mi se pare de genul gradinita, foarte penibil. Nu rezolvi nimic prin asta. Oricum, tu ai ajutat-o si acum ea te acuza si se supara din cauza mesajelor acestea. Daca stam sa ne gandim totusi problema vine oarecum de la tine. Tu nu trebuia sa ii spui verisoarei tale despre asa ceva. Era un secret intre voi doua. Eu zic sa stai o perioada in asteptare. Daca ea nu vine la tine du-te tu la ea. Incearca sa ii explici ca iti dai seama ca ai gresit ca i-ai spus verisoarei dar ca totusi ea te-a pus sa il suni pe baiat si sa faci gluma aia. Arata-i cum stergi mesajele de fata cu ea si cere-i sa va impacati.