| anonim_4396 a întrebat:

Buna!(intrebare pentru fete)
Sunt un pic stresata:mi-a venit ciclul pe 19 august si a tinut 4 zile pana pe 23 august. A doua menstruatie a durat de pe 13 septembrie pana pe 19 septembrie.Am consultat calculatorul online si urmatoarea menstruatie a trebuit sa imi vina cam pe 8-9 maxim 10 ocombrie.Suntempe 11 si cu tot cu scoala si antrenamentele imi e cam lehamite sa ma gandesc la probabilitatea ca urmatoaarea menstruatie sa vina in timpul orelorcryingsau mai rau la antrenament.

Sunt ingrijorata:pe 8 septembrie am observat catevaaaaaa picaturi de sange pe chilot dar nu mi-a venit deocamdata.

multumesc ca v-ati pierdut 5 minute din viata citindu-mi citind tot dar chiar am nevoie de o opiniebig grin

1 răspuns:
| SerialAdict a răspuns:

Menstruatia nu vine de obicei foarte abundent din prima. Daca trebuie sa iti vina intai iti vor curge cateva picaturi.si ai destul timp si in timpul antrenamentelor sa iti ceri voie sa mergi la toaleta si sa iti pui un tampon. Pentru siguranta poarta mereu unul la tine. Stai linistita daca ti-a venit menstruatia acum un an sau maxim doi, e normal sa nu iti vina mereu la termen. In speranta ca ti-am fost de ajutor. Fundita?