| Loca a întrebat:

Buna(intrebarea anterioara a postat-o verisoara mea).
Sa trec la subiect va rog nu radeti de mine...

Deci eu am fost emo kids daca nu stiti ce inseamna emo kids=emo dar fara sa se omoare sasi taie venele.etc. Am renuntat la accest stil pentru ca am multe vise si nu le pot implini cu stilul asta cum imi zic prieteni sunt o doza de vise, deci eu renuntasem la accest vis.Azi stateam pe mess si vorbeam cu o prietena cand vine nebuna de maicamia si incepe sa urle la mine fara nici un motiv ea este ff severa cateodata ma bate fara motiv cred ca sa se bage si ea in seama iar cand o face se lauda la toti ca m-a batut.De asta am hotarat sa ma intorc iar la emo dar nu la emo kids la un emo normal adica sa ma tai cu lama etc...etc.
Si mai inainte citeam niste intrebari de pe TPU si iar a venit si ragea la mine.Atunci am hotarat sa renunt la viata dar inca nu stiu ce sa fac sa renunt sau sa lupt cu o mama care ma bate din minut in minut si sa-mi continui viata.
Am uitat sa va zic sa ea ma injura tot timpul si ca orice adolescenta trebuie sa ma sfatuiesc cu mama mea dar cand vreau sa vorbesc cu ea se duce repede in bucatarie imi aduce o punga si zice sa vorbesc cu ea ca acum sta pe internet nare treaba...
Voi ce credeti sa renunt sau nu?

Răspuns Câştigător
| COLAduceladependenţăăăă a răspuns:

Hallo loca happy
Problema este ca tu nu ai cu cine vorbi despre problemele tale, in afara de a vorbi cu o pungachatterbox.De parca eu as avea dar no prietenii sunt folositoribig grin.Si sa renunti la viata numai pentru asta? Pentru ca te bate la cap? Las-o,demonstreaza-i ca esti mai bunawinking. Daca sta pe net si n-are treaba inseamna ca nu o intereseazastraight face.Si de ce sa se laude ca te-a batut? Parintii dau in copii numa ca sa-i doara si sa stie sa nu mai faca,acum serios ce rezolva cu bataia? Ca prinde copilul mai mare ura pe parinti,nu? Nu-i lasa sa te bata,nu zic sa dai in ei doamne fereste,dar pleaca de acolo.Te inteleg de ce vrei sa devi iar emo,si eu as face asta in locul tau straight face.Cu taiatul,ce sa zic, nu rezolvi nimic [sau...], doar ca te doare.Niciodata nu m-am taiat, ma zgarii doar cand m-am saturat de viata asta de rahat rolling eyes.Aaa si asculta melodii care iti definesc starea de spirit,pe mine ma ajuta uneorihappy.Sau ma descarc, plangand.
Sa nu-ti iei viata din cauza unei mame, ramai la persoanele la care tii si care tin la tinewinking.

| Mihaela_3187 a răspuns (pentru COLAduceladependenţăăăă):

Esti o persoana... nemaipomenita... iti admir felul de a fi si de a gandi! (Pt COLAduceladependenttaaaa)

8 răspunsuri:
| Lucinca a răspuns:

Mai bine sa suporti cativa ani
decat sa te omori si sa suporti o vesniciewinking

| Dorinel a răspuns:

Ai o mama denaturata, asta nu inseamna ca trebuie sa-ti distrugi o viata pentru un "parinte" care decat in acte este.

Un sfat ca sa nu te mai bata: Gaseste o sticla de sampanie ca aia e mai dura si pune-o langa scaun sau unde stai tu si cand vine la tine sa te bata dai cu sticla'n cap!

Eu nu stiu ce e aia bataie parinteasca sau pedepse etc...am fost crescut fara si a facut bine in ciuda nebuniilor pe care le-am facut.

| pίTίк a răspuns:

Nu esti singura adolescenta care nu poate vorbi 2 cuvinte cu mama ei
dar asta nu merita nici un minut sa te torturezi
u sti ca e pacat sa atentezi la viata ta?
poate d asta nici nu te intelegi cu mama ta...pedeapsa divina
eu zic ca trebuie sa te gandesti la viata ta
sa incerci sa iti indeplinesti visele
si cu mama ta ...incerca sa dansezi dupa cum canta ea
si cel mai important nu face prostioare care sa o scoata din minti
si eu am o mama isterica si incerk sa fac totul bine ca sa nu tipe lla mine sau sa ma trezesc cu vreo palma
niciodata sa un te gandesti macar sa te tai sau sa iti iei viata pentru ca vei ajunge in iad, si vb fff serios
mai bine suporti o mama nebuna ceva timp decat o eternitate in flacarile iaduluibig grin
eu asa gandescbig grin

| becka133 a răspuns:

Nu renunta incearca sa renunti pentru o saptamana la emo si sa faci ce zice ea, iar dupa o saptamana vorbeste cu ea pentru ca va fi mai calma, spune-i ce crezi despre cum se poarta si cum o vezi tu.Nu incerca sa iti iei viata,incearca ma multe lucruri(du-te la ea, intreb-o daca vreti sa mergeti la cumparaturi impreuna, spune-i ca o iubesti...etc)

Sper ca Problema ta se va rezolva :X :*

| Paulla a răspuns:

"Voi ce credeti sa renunt sau nu?"
Stai, deci vrei să te sinucizi pentru că ai o mama abuzivă? Btw, tata n-ai? Vorbeşte cu el.
Anyway, cei care renunţă aşa usor nu sunt decât nişte laşi.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Iti spun un secret...hai aici...

Mai bine ai zice ca ai fost un emo kid la singular.

Nu renunta sa lupti, nu esti singura care are probleme cu parintii(daca ii pot numi parinti).

| ATD4guitar a răspuns:

Daca vrei renunta dar IADUL te pastewinking.Eu zic sa nu renunti pentru ca pe la 25 de ani o sa-i razi in fata iar dupa o sa planga dupa tine.Ori poti sa apelezi la protectia copilului.(dar te rog nu te sinucide si nu fii emo de nici un fel). Incearca sa vb cu prietenii si ia-ti gandul de la "mama" ta.