| droguldragostei a întrebat:

Iubesc un baiat de ceva timp si el ma iubeste la fel de mult.Problema este mama mea, nu este de acord cu el deoarece este prea mare pentru mine, el acum nici macar nu mai pomeneste de relatia care ne dorim sa fie cred ca de frica sa nu mai zica sau sa faca mama ceva. El si-a dorit foarte mult sa fim impreuna chiar mi-a demonstrat ca ma iubeste.Chiar daca a trecut un an de atunci simt ca ma iubeste in continuare la fel de mult, deoarece este foarte atent cu mine, felul cum ma priveste.Il iubesc enorm de mult. Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| dreamout a răspuns:

Si mie mi s-a intamplatoh go on
Dar dupa ce m-am despartit de baiatul respectiv, am sferit enorm, plangeam din orice, nu mai eram eu, nu mai zambeam, nu ma mai puteam concentra la scoala si imi pierdeam tot mai mult prietenii. Ma certam mai mult cu mama, ii ziceam ca din cauza ei sunt nefericita, si si-a dat seama ca oricum nu ma poate proteja la nesfarsit. Mam impacat cu acel baiat si lucrurile s-au imbunatatit, iar mama e bff cu el acumlaughing
Deci cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta, eventual sa fie si el de fata, sa-i spuneti ce simtiti unul pentru celalalt, si poate se va imbuna. Spune-i cum iti imaginezi viata fara el(viataoh go on eh nu chiar, dar macar o perioada de timp) si intreab-o daca ea nu a iubit pe cineva si acea iubire i-a fost distrusa sau interzisa de catre parintihappy
Va intelege, e mama talove struck
Take carElove struck

4 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Mai toate fetele aproape cad jos cand se uita un baiat mai mare la ele. Adica vroiam sa zic ca se simt emotionate. Nu pot sa spun ca mie nu mi s-a intamplat. Dar ar trebui sa vorbesti cu el si sa-l intrebi ce are de gand sa faceti fiindca nu poti continua la nesfarsit asa. Ai putea apoi sa-i spui mamei tale ce ganduri are el si poate reusesti sa-i imapci pe amandoi happy

| baby_4569 a răspuns:

Cred ca varsta nu-ti permite prea multe!
Incearca sa discuti cu mami tau!
Trebuie sa inteleaga.nu face bine daca te priveaza de libertate, s-ar putea ca atunci cand iti iei zborul...sa nu stiu in ce directie sa o iei!
Take care!happy

| Criss_2552 a răspuns:

Daca tu crezi ca te iubeste enorm atunci asculta'ti inima. Eu asta fac mereu si functioneaza happy... sper ca am reusit sa te ajut cate de cat si iti urez succes! Sa fi iubita happy

| Larisa_4787 a răspuns:

In primul rand vorbeste deschis cu el si intreaba-l ce are de gand. Nu-ti face iluzii sau alte idei. Apoi, daca el inca mai vrea sa fie cu tine, poarta o discutie cu mama in care sa-i explici cat de mult inseamna el pentru tine. Daca e impotriva in continuare, nu te panica. Cu timpul o sa vada ca va iubiti si o sa-si dea seama cat a gresit. big grin