| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună, iubitul meu m-a părăsit, a zis că sunt prea grasă, lui îi plac fetele foarte slabe așa a zis că dacă vreau să se întoarcă la mine să ajung la 44 kg.
Voi ce părere aveți băieți cum vă place o fată?
Eu am 1.66 și 60 kg.
Lumea îmi spune că nu sunt grasă și să îl las in pace pe fostul care m-a părăsit dar îl iubesc foarte mult... Vreau sa slăbesc și eu măcar 10 kg dar nu vreau să fiu o scândură.
Nu am picioarele groase doar că fostul iubitul a spus că fundul e prea bombat și se uită prea multa lume la mine, nu știu ce să mai cred, cum pot ajunge la greutatea de 50 kg fără înfometare?

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca esti tu cea din poza de la profilul tau, chiar nu esti grasa, lumea are dreptate. Arati foarte bine. Fostul tau iubit e zapacit, ca nu vede ce a avut linga el. Oricum, nu cred ca ai fost slaba cand ati devenit prieteni, de ce nu ti-a zis asta atunci? Oare nu e altul motivul real al despartirii? Pentru ca nu ti-a zis atunci, acum da dovada de neseriozitate ca iti spune asta, la urma urmei, el a ales sa fiti prieteni asa cum esti. Trebuia de atunci sa iti spuna ca ii plac fetele slabe, si nu te mai implicai.

| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar esti un pic supraponderala, fiindca esti micuta de inaltime. La 1.66m ar trebui sa ai 50-maxim 55kg.
Cu dieta sanatoasa si sport, poti pierde in greutate indiferent ca ai fund sau nu, ca oricum nu conteaza.

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai ca are doar cateva kg in plus, nu speria fata, uita-te la poza de la profil, chiar e draguta asa cum e. Eu cred ca altul e motivul baiatului, asta e pus in fata ca sa scape de ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Iubitul tau te-a parasit din alt motiv, nu pentru ca ai fii supra-ponderala.
A fost un motiv pueril asta, cand de fapt si-a gasit pe alta sau nu te mai vrae, din alte motive.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa a zis că dacă vreau să se întoarcă la mine să ajung la 44 kg.
Eu zic să îi zici să nu se mai întoarcă.
fostul iubitul a spus că fundul e prea bombat și se uită prea multa lume la mine. E tâmpit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca era atasat de persoana ta, nu se despartea de tine pentru asta.
Altii abia asteapta sa puna mana pe un fund "prea bombat".
Uita-l.

| mentholinks a răspuns:

Mie imi plac alea mai plinute, ai pe ce pune mana. Fostul tau e un idiot.

| VoidEternal a răspuns:

Crezi că cei ce se uita după tine se mira că ești grasa? Sau că se uită pentru că au ce vedea. Eu as zice că varianta a doua.

Deci prietenul tau are nevoie de o lecție de maturitate și de un reality check.

Daca el își alege prietenele după ce cifre îi arată un cantar, mai are de crescut.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu merita sa te străduiești. Ești bine așa cum ești acum. Și dacă slăbești și te intorci la el găsește altceva câteva nu ii convine.
Dacă te iubea cu adevarat nici nu se uita la așa ceva. Ar fi bine sa nu îl mai cauți, la ce caracter are nici nu merita. Numai bine.

| 1997onur a răspuns:

Ai o greutate normlă la înălțimea pe care o ai.

el este clar ca nu te iubește cu adevărat.

nu face înfometare o sati afecteze sănătatea nu-ti pune sănătatea in pericol pentru un așa om pai la 44 de kilograme îți dai seama ca vei avea probleme serioase de sănătate el nu se gândește deloc la tine? de ce îi pasa atâta de mult de felul cum arătați și nu-i pasa cu adevărat de cine ești ce însemni cu adevărat pentru el ar trebuie sate iubească cu adevărat Petru cine ești tu ce însemni tu pentru el cu adevărat nu sati facă una ca asta ai grija sa sănătatea ta și alegerile pe care le faci in viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune mana pe o carte! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| diabetzaharat a răspuns:

Nu te merita

| Seimy a răspuns:

Tot ce tot spune e că fostul tău iubit nu te merita. Adică un astfel de om dorești? Odată ce te îngrași la loc să fie dus. Gândește ca dacă vei rece printr-o perioada grea si mănânci mai mult o depresie sau o boală. sau o sarcină și tot ce îl privește pe el e atracția fizica, păi e ca și dus. Si ce vina ai tu ca ai fundul mai mare? Adică el ce prinț mai e? Cele mai frumoase relații sunt cele in care tu ești căutată. Adică eu nu cred că e el Ken în așteptarea lui Barbie. Mai bine cu ocazia asta ai aflat ce ratat mare e. În multe cazuri iubitul nu își lasă iubita să aibă cu prietenii de sexul opus, care pot fi si gay sau sa aibă relație deja, o verifica periodic pana relația ajunge undeva la toxic. E din lipsa de încredere. De la faptul că el e nesigur pe el. Nu ai nevoie de un astfel de om.

| sergiusel a răspuns:

E clar că nu te-a iubit deloc pentru că în orice relație exista atracție, primul lucru aspectul fizic îl observi, cat despre despărțire eu vad lucrurile în felul următor, când mă despart de cineva, doar din motive întemeiate respectiv m-am despărțit de o fata că se droga, o alta fata spunea că nu poate fi cu mine datorită diferenței de vârstă ( ea 20, eu 36 ), i-am spus că pe mine nu mă deranjează vârstă și să vina cu un motiv întemeiat, nu acesta