| Vladina_1214 a întrebat:

la ce liceu(profil)si facultate ar trebui sa dau ca sa ies:arheolog, pshiholog si jurnalis/reporter?
Care sunt avantajele si dezavantajele acestor meserii?

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Arheolog: liceu de istorie, Facultatea de Istorie specializarea Arheologie. Dezavantaje nu iti gasesti de lucru, sau iti gasesti foarte greu. Avantaje, calatoresti mult.
Psiholog: Cam orice liceu. Facultatea de psihologiecu specializarea in functie de dorinta ta.
Jurnalism: Liceu cu specializare Romana/Lb straina Facultatea de jurnalism

Succes