| neUtilizator a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa apara prima menstruatie?

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Nu e neaparat pana la 13, depinde cel mai mult cum te dezvolti pentru ca daca sanii incep sa creasca de la 11 ani peste cateva luni vine si menstruatia, am observat chestia asta si la mine si o colega, mie mi-a venit menstruatia la 11 pentru ca m-am dezvoltat mai repede, ea are 14 si un pic si inca nu i-a venit pentru ca nu e asa dezvoltata, adica nu are sani si etc, depinde de evolutia corpului si cum te dezvolti, menstruatia normala poate sa vina de la 11-17 ani asa stiu eu

6 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Asta difera la fiecare fata la unele le vin la 10 la altele la 13 14 la altele la 17 nu se stie

| ServanaAtoni a răspuns:

Pe la 12/13 dar poate aparea la o varsta mult mai frageda.

| Moni. a răspuns:

Depinde.stiu o fata careia i-a venit la 10 ani:O.Se poate si la 15-16...

| andreea_6710 a răspuns:

Depinde de exemplu mie mi-a aparut acum un an adica la 12 ani
pup:X

| Ems a răspuns:

Depinde de organism. in general pe la 11-12-13thinking

| y a răspuns:

In mod normal ar trebui pe la 14 ani. dar acum menstruatia vine mai devreme.Pe la 12 ani. sau 13 maxim.