| Creepygirl2002 a întrebat:

Buna la ce varsta stiti ca apar cosurile? Dar asa mai multe nu cateva.Si cand trec?

2 răspunsuri:
| TabletaSB a răspuns:

13-15 ani, trec pe la 18-19 ani. http://www.romedic.ro/cosurile-acneea-0C32744

| tickey a răspuns:

Nu exista o regula pentru asta. Perioada de pubertate poate incepe oricand de la 12-13 ani pana la 18-20. Totul tine de corpul tau si de incarcatura genetica mostenita. Poti sa ai multe cosuri sau pot sa fie doar putine. La mine, de exemplu, nu au fost multe cosuri iar cele care au fost, au fost pentru putin timp. Dupa adolescenta, sa nu crezi ca nu iti mai apar, cosurile apar cam toata viata dar cu o frecventa mai scazuta. O zi buna.