| girlbrushedpink3 a întrebat:

la romana avem de citit o carte, si as vrea so impresionez pe profa cu ce am citit! ceva idee de carte?big grin multumesc

6 răspunsuri:
| Yana a răspuns:

Depinde de ce clasa esti. Ti-as recomanda sa citesti Sacru si profan, de Mircea Eliade, mai ales daca profa tine la spiritualitate. Este o carte foarte buna, in care poti sa gasesti o serie de notiuni spirituale, foarte interesante.

[Yana]

| Yana a răspuns:

Sacru si profan e pentru clasele IX-XII si e foarte tare!

[Yana]

| IoanaBogdana a răspuns:

Depinde ce varsta ai si din ce literatura va spus sa citi :universala sau romana?

| AdinaCrissa a răspuns:

Romanul adolescentului miop de mircea eliade. noua dna profesoara ne-a spus ca este o carte superba si ea este inspectoarebig grin (eu sunt intr-a 7-a) si mai e Printre lupi-misha defonseca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Trage-mi-o" de Virginie Despentes. Sigur o sa o impresionezilaughing

| girlbrushedpink3 explică:

Ups am uitat sunt clasa a9abig grin