| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toata lumea! Am 16 ani si doresc sa ma anjagez in timpul tiber...as dori sa castig ceva banuti de buzunar dar nu prea gasesc unde.Ati putea sa-mi da-ti cateva sfaturi sau sa ma ajutati sa gasesc ceva undeva in Bucuresti?

3 răspunsuri:
| Sallatiny a răspuns:

Buna.
Daca ai 16 ani te-ai putea angaja la un magazin ca vanzatoare, sa imparti pliante, daca esti buna la o anumita materie sa meditezi pe altii, la un restaurant ca ospatara nu mai stiu. Sper ca te-am ajutat:*

| Kira9747 a răspuns:

Ai putea sa te angajezi la un magazin, sau sa vinzi brosuri, etc. Intradevar acum este mai greu sa gasesti cu criza asta, poti incerca sa ai grija de un copil mic al unei vecinei, al unei rude...

| CarlaD a răspuns:

Va multimesc pentru sfaturi dar nua m gasit nimic de genul: la magazin iti cere diploma de BAC, iar sa impart fluturasi nu am gasit pe nicaieri.