| OlgutzaCojocari a întrebat:

Buna la toti, abia acum mi-am facut un cont pe TPU si aș dori sa vin ca sa va cer un sfat asa mai personal deci el este....Nu prea ma inteleg cu prietenii mei parca ma aflu in grupurile lor dar simt ca ma ignora mi-as dori un sfat poate ati spune ca e ceva prostesc dar oricum pentru mine asta conteaza
Am 14 ani si mi-as dori si eu niste prieteni asa mai fideli caci majoritatea sunt amagitori si de multe ori mau dezamagit

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ai prieteni fideli, trebuie ca tu sa le fii fidela si apoi sa pretinzi asa ceva. Nimic nu se obtine pe gratis sau fara incredere!
Pentru asta, trebuie sa muncesti mult ca sa le arati ca esti fidela grupului, ca pot ave aincredere in tine si ulterior, vor face si ei la fel.

| OlgutzaCojocari explică (pentru Violleta2022):

Pai de mai multe ori i-am sustinut si am fost alaturi de ei in clipele grele... De care incercari mai poate fi vorba. Mereu eram cu ei

| Violleta2022 a răspuns (pentru OlgutzaCojocari):

"Mereu" nu-i indeajuns intr-o prietenie adevarata, trebuie sa fie "intotdeauna" cuvantul care sa te lege de prietenii adevarati.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi din cercul respectiv, numai intra in altul si incearca sa cauti asa mai individual. big grin