| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti
am o intrebare
stii ca se spune ca intr-o relatie e nevoie si de putina libertate pentru ambii parteneri si vreau sa stiu daca si situatia de fata are legatura.
O sa intelegeti cand va povestesc.
La scoala niste profi organizeaza o excursie de un weekend, si eu am zis ca nu merg, pr meu vrea sa mearga cu niste colegi de ai lui
credeti ca e normal sa il las sa mearga, sau sa ii reprosez ca de ce merge cand eu nu merg?
eu cred ca e normal sa il las si pe el sa mearga, nu sa fie tot timpul dependent de mine.

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Lasă-l să meargă. În cazuri de genul nu trebuie să stați unul după fundul altuia. În plus, sunt colegii lui pe care nu vrei să-i întorci împotriva ta și a dependenței de a fi mereu împreună cu el. Gândești foarte bine, nu trebuie să-l ții legat, mai ales că băiatul cu cât este mai "lipit" cu atât fuge mai mult. Am și eu colege care își țin prietenul de la orice distracții cu clasa pentru a sta cu ele și după 2-3 luni se duce relația. Asta în cazul bun. ^_^

1 răspuns:
| paupaulapaulina a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa il lasi sa mearga si el putin sa se distreze big grin

Asa vei putea sa "meditezi" putin si sa ai si tu putina libertate happy

Nu e bine ca intr-o relatie sa stai mereu alaturi de partener/partenera... Cel mai indicat este sa mai stati din cand in cand si putin separati big grin

Fundita happy