| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti! Vreau sa ma adresez la toti cei care se pricep in tehnologii caci am nevoie de ei.Azi am vrut sa ma uit la niste poze de pe aparatul de fotografiat Canon PowerShot 2200 HD l-am aprins apoi l-am scapat jos.Si a cazut jos pe obiectiv acum nu pot sa-l sting si rog ca sa ma ajutati cu un sfat si respectiv fundita celui mai bun raspuns

1 răspuns:
| ReLaKzZz a răspuns:

Imposibil sa nu il poti stinge... ii scoti bateriile si tot se stinge, se descarca si tot se stinge, chestia e ca daca are probleme chiar cu butonul de pornire/oprire, cea mai buna si mai inteligenta metoda ar fi sa duci aparatul la un service ca sa iti inlocuiasca butonul si in caz ca e stricat sa ti-l repare... Sincer te va costa putin big grin. Dar pana la urma traim in Romania si nu avem ce face! iti dau un sfat prietenesc acum, mai bine du-l la service cat mai repede inainte sa mai pateasca ceva si sa ramai fara el! happy Bafta!