| 03Mixie a întrebat:

Buna la varsta de 13 ani eu nu am sani deloc ce trebuie sa fac ca sa imi creasca? Trebuie sa mananc ceva special sau ce trebuie sa fac? Plzzz rasp >urgent:*big grin

Răspuns Câştigător
| Cristina505 a răspuns:

Da.probabil nu iti place mararul.dar iti spun ca mararul este foarte bun pentru cresterea sanilor. Poti sa iti cumperi de la farmacie ulei de marar.costa 5 lei [maxim 6 laughing ] Sau sa mananci marar crud sau seminte de la el. Oricum ai 13 ani.si inca mai ai timp.Stai linistita, o sa ai niste sani minunati! Sper ca te-am ajutat.Si spor la mancat marar laughing :*

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic.
Corpul tău este în dezvoltare. Sânii vor crește mai încolo. Fiecare se dezvoltă diferit. Nu putem influența dezvoltarea noastră fizică și nici nu trebuie să o facem. La ce îți trebuie sâni la 13 ani? Deja te-ai gândit cam ce drumuri naționale ai vrea să frecventezi sau cum? Nu mă prind.

Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. O să îți crească. Mai bine să nu ai la vârsta asta, deoarece când vei crește își vor pierde din elasticitate și vor atârna. Așa probabil vor păți multe fete care îi au mari încă de pe acum. Mai bine mai târziu, crede-mă că și mama era la fel în copilărie și acum zici că are implanturi, la 40 și ceva de ani. Am auzit că se pot face niște sporturi pentru piept... poate zic o prostie dar așa am auzit.

@7h30, de fapt bănuiesc că se simte complexată față de alte fete, colegele ei, prietene etc că ea de ce nu are. Apoi ar mai fi chestia că unii băieți poate își bat joc reproșându-i asta, că are cireșe în loc de sâni și nu știu ce. Și eu reacționam cam la fel când eram mai mică, dintotdeauna am fost mai nedezvoltată până când am înțeles că cei care mă ironizau din cauza acestui "defect" sunt niște idioți. Și nici nu eram în pericol de a fi o viitoare traseistă. Ce ești așa rău?