| anusha a întrebat:

Lucrez in domeniul bancar. Pe data de 30 octombrie banca va organiza Ziua usilor deschise. Am nevoie de cateva sugestii pentru a atrage clientii anume in ziua respectiva. Ce tipuri de publicitate imi puteti recomanda? Vor fi si trageri la sorti.

1 răspuns:
| gabrielgypps a răspuns:

La ziua usilor deschise voi face-ti marketing? bravo! trageri la sorti cu ce, ca nu ne precizezi, cu premii? cu tragere la sorti, cine exte executat silit astazi ca sa vada lumea cum se ramane pe drumuri daca faci greseala sa iei credit ipotecar de la banca respectiva?
in ziua usilor deschise, trebuie sa face-ti asta : sa deschide-ti usile si sa aratati oamenilor ce se ascunde in spatele bunelor intentii.
stiu ca sunt rautacius insa mai hoti ca bancile, putini mai sunt. poate statul roman actual.
poti sa imparti pliante in care sa explica ca la voi la banca se pot plati foarte usor orice factura, ca aveti cea mai buna rata la schimbul valutar, ca aveti oferte pentru conturile deschise in numele copiilor, ca orice client al vostru daca aduce pe cineva nou sa deschida un cont si sa domicilieze ceva, intrarea pensiei pe card, a salariului, etc, si plata facturilor direct prin retragere de pe card, fara comision binenteles, primeste nu stiu ce cadou.
in primul rand sa nu faci publicitate falsa sau de fatada, pur si simplu trebuie sa scoti in fata toate chestiile bune pe care le oferiti, fara comisioane, sau cu comisioane putine si mici.
bafta,.