| claudiu_9632 a întrebat:

Buna lume. asi avea nevoie si eu informatii. deci, eu as vrea sa-mi fac un piercing in limba.Am luat decizia singur deci nu va pierdeti timpul sa ma convingeti sa nul fac pentru ca nu are rost, am luat deja decizia. intrebarile mele sunt: doare tare in timp ce il face? dupa ce e facut cam cat timp o sa doara? se poate face anestezie? ce consecintele pot avea? si daca vreti sa mai adaugati voi ceva miar farea bine. va multumec anticipat si fiti siguri k primiti vot si funditawinking

Răspuns Câştigător
| elisabethia a răspuns:

Dear,nu stiu exact pe moment ce-l face daca doare pentru ca nu am dar stiu ca dupa ce l-ai facut timp de o luna ti se v-a umfla limba si nu vei avea voie sa bei alt ceva infara de cafea sau de mancat piure de bebe`. consecintele ar putea sa fie urmatoarele:sa ti-l ia parintii sau alte tempenii dar din cate persoane cunosc care si-au facut nu s-a infectat sau asa ceva. sper ca te-am ajutat.happy

1 răspuns:
| Luori a răspuns:

Sa nu ti-l faci singur, avand in vedere ca nu stii despre ce-i vorba, ca nu ai mai vazut, nu ai mai experimentat. Da, bineinteles ca doare; insa, durerea nu-i insuportabila, dar. doare. Vei avea grija la mancare, mai ales in urmatoarele zile. Prieteni de-ai mei au baut cateva zile cu paiul si au stat ceva timp cu gheata pe limba. Poate ti se va umfla, poate vei avea o infectie. Poate, parintii nu vor fi de acord si vei fi nevoit sa renunti la el, dupa ce ai indurat sa ajungi acolo. Nu-ti spun sa renunti, ci sa te mai gandesti.