| Sorina024 a întrebat:

M-am angajat la McDonald's si o sa incep in cateva zile. Vreau sa stiu pareri de la oamenii care au lucrat acolo.Cum sunt conditiile,cum se comporta sefii cu voi,ce trebuie sa faci, stresul etc.
Mentionez ca e doar un job pe vara nimic special.

Răspuns Câştigător
| 10Tenten10 a răspuns:

Am niste amici care au lucrat acolo. Acum depinde exact de unde te vor pune sa lucrezi. Am o prietena care a lucrat la cafeneaua lor (sau whatever era) si doar facea cafea si chestii. A zis ca in prima zi avea un carnetel cu toate comenziile, dar apoi le-a memorat (ca le folosea in continuu). Era desul de okay pentru ea, nu prea erau multe cozi. In general al Mc nu prea se duc multi la partea cafenea. Au fost altii care au lucrat drept casieri sau acolo in spate cu mancarea. Acolo e mai naspa, caci exista orele de varf si vin multi oameni. Sefii depind complet de locatie, dar e posibil ca o sa fi putin stresata pentru ca sunt multi oameni. Cum am zis, depinde complet de ce vei f pusa sa faci. Conditiile conteaza complet de care Mc va fi cel in care vei lucra. Am inteles ca salariile sunt bune. Eu stiu ca noi minorii, cum putem avea ture de maxim 6 ore, au salariul minim pe tura de 6 ore egala cu salariul minim pentru majori pe tura de 8 ore (1800 de lei, cred). Oamenii, din nou, depind de locatie. Poate esti la mall si sunt multi oameni si o sa fiti putini mai agitati si frustrati. Sau pur si simplu se intampla sa pici cu niste sa nu zic eu ce. Dar peste tot poti gasi oameni de treaba. Iti urez succes.