| lolitaa_1351 a întrebat:

m-am certat cu cea mai buna prietena a mea este ca si sora mea...am gresit fata de ea. dar spune ca nu ma poate ierta si sa lasam timpul sa decida dar mie imi este dor de ea si nu pot sa o stiu departe de mine. cum sa fac sa ma ierte ...va rg ajutati-ma

4 răspunsuri:
| ingerasul90 a răspuns:

Cheam-o undeva, sau cumparai ceva unde-i place/cei place si se va bucura crede-ma

| candygurl22 a răspuns:

Depinde de ce ai facut... poate ii trebuie mai mult timp de gandire, dar ca sa ii arati ca iti pare rau nu trebuie sa te rogi intr'una de ea. fa ceva care sa o faca sa zambeasca happy esti pr ei cea mai buna, sty ce ii place ei, nu'i asa? happy da'i o felicitare sau pregateste'i clatite, scrie o poezie laughing nu stiu tongue ceva care sa o faca fericita! o sa'si reaminteasca, cat de mult u tii la ea si cat de mult iti pasa si te va ierta big grin adica, e pr ta, ce mai?tongue nu poate sa fie indiferenta in fata ta big grin

| NoLoveU a răspuns:

Pai asta mi s-a intamplat si mie cu o prietena dar am zis ca am ales bine. Dar in cazul in care zici ca e ca si sora ta normal ca trebuie sa va impacati.Pai ai putea sa ii ceri scuze incontinu si vei face ceva ca sa te revansezi.Sau se poate sa ii aduci aminte de lucrurile pe care leati facut impreuna. Tias mai da o idee dar cred ca nu iti va placea.Ma gandesc sa scrii o foaie cu un cantec despre iartare si prietenie scris de tine si langa o compunere tot despre amintirile voastre si mai poti sa desenezi ceva fromos pentru ea si daca ai cumva cateva poze cu voi impeuna sa faci o copie sau originala si o so lipesti pe foaie.Si vei pune intr-o mica cutiuta un cadou frumos. Sper ca va va ajuta putin.Mult noroc si daca mai vrei cateva sfaturi sa imi trimiti un mesaj.Despre cantec sau ce crezi tu.Mult noroc!

| gloss_5750 a răspuns:

Depinde de ce ai facut.
Incearca sa te comporti frumos cu ea chiar daca ea e mai rece si surprinde-o cu ceva frumos.
Bafta!