| kiki22 a întrebat:

m-am certat cu prietena mea si e suparata pe mine si as dori cateva statusuri care sa ma ajute sa-i spun ca-mi pare rau si ca vreau sa fim ca inainte. Funda pentru cele mai buna!

Răspuns Câştigător
| allyssa a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau,ca nu ai vrut sa o superri,ca tu tii mult la ea si nu iti place cand e suparata,ca daca te iarta o sa incerci sa nu mai te certi cu ea din orice...e mai bine sa-i spui direct asta, fara statusuri. vorbeste cu ea fata in fata pentru ca asa va vedea ca esti sincer(daca ar vorbi cu ea pe mess sau la telefon nu ar fi la fel, asa fata in fata esti mai credibil-adica inseamna ca iti pare cu adevarat rau si vrei sa fii iertat ). happy

| kiki22 explică (pentru allyssa):

Am incercat sa vorbesc cu ea dar in zadar, nu vrea sa imi vorbeasca, nu imi raspunde nici pe mess. pot sa ii arat ca imi pare rau doar prin intermediul statusului.

| allyssa a răspuns (pentru kiki22):

Ai incercat sa o suni? sau sa te intalnesti cu ea(adica la scola,liceu nu stiu cati ani; sau sa te duci undeva unde sti ca mai iese ea pe afara cu prietenii,sau sa o astepti undeva pe unde stii ca trece cand se duce acasa,daca spui ca pe mess nu vrea sa-ti raspunda).cu statusul nu stiu ce sa zic, eu ma gandesc ca s-ar putea sa nu o impresionezi atat de tare daca ii iti pui un status gen:imi pare rau", insa poti incerca.am cautat statusuri care sa te ajute dar nu prea am gasit,poti sa scrii ceva original mai bine(decat sa copiezi ceva din alta parte),ceva care sa o faca sa iti acorde sansa sa-i explici ca iti pare cu adevarat rau:imi pare rau,vreau sa-mi acorzi o ultima sansa, sa ma lasi sa-ti explic faptul ca nu am vrut sa te supar(dar ce i-ai facut de s-a suparat asa rau pe tine sad ); te rog iarta-ma, esti o persoana foarte importanta in viata mea si nu vreau sa te pierd...bine,daca vrei poti sa fii mai profund,dar eu ti-am dat un exemplu; crede-ma mai bine ii spui ceva gen ce ti-am spus eu, pentru ca originalitate si sinceritatea sunt mai eficiente decat niste statusuri copiate de pe net, cred eu. happy happy

5 răspunsuri:
| kiki22 explică:

Am incercat insa nu vorbeste cu mine, nu imi tasteaza. singurul avantaj este ca nu m-a sters din lista de mess si doar prin intermediul statusului ii pot arata asta.

| claudiusound a răspuns:

Depinde din ce cauza e suparata pe tine. dar tot ce conteaza este sa-ti ceri scuze sa-i spui ca-ti pare rau si ca vrei sa fie totul ca inainte. Sinceritatea e cel mai bun prieten! Baftatongue