| IoanaPuppy31 a întrebat:

Buna,m-am gandit sa ma las de scoala deoarece eu doresc sa devin makeup artist sa imi deschid propriul meu salon, plus ca nu vad de ce as mai continua liceul din moment ce nu am prieteni si nu ma inteleg cu nimeni de acolo si chiar ma afecteaza negativ lucrul asta.Chiar nu cred ca mi-ar folosi acea diploma in viata pentru ca nu ma vad facand o facultate. Si nu consider ca anti scoala inseamna anti succes in viata. Astept parerile voastre, eu am terminat 10 clase!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara diploma de bac ai sa te lovesti de atatea ziduri, nici nu iti inchipui acum.

| Andreeush a răspuns:

Să știi că fără liceu și diploma de bacalaureat o să ai multe de pierdut.

| ywar a răspuns:

Foarte bine! De ce mama dracului le-ai facut si pe alea 10? Nu-ti trebuie foarte multa scoala sa devii patron si sa-ti bati joc de oameni. Ii prostesti. Si asa sunt usor de prostit. Vezi sparanghelul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa macar 12 clase si ia BACALAUREATUL. O sa vezi ca iti prinde extrem de bine in viata. Aproape in orice job iti cere cel putin bacalaureatul. Si la maturatul drumului am auzit ca se cer 12 clase. Daca ai carte intotdeauna vei avea parte si prioritate! Dupa alea 12 clase poate faci o postliceala si ajungi cu o meserie ca lumea. Nu te lasa de scoala. Chestia cu makeup artist o gasesti si peste cativa ani dar scoala mai putin. Cu cat imbatranesti cu atat iti scade si cheful de scoala. Mai ai o familie si un copil, clar nu mai ai chef de liceu.
Diploma de bac o ai o viata intreaga si se cere peste tot. 10 clase este foarte putin. Traim intr-o lume in care se cere tot mai multa scoala, sa cunosti cat de multe limbi straine.
Faci cum vrei dar nu da scoala pe pasarea de pe gard care este makeup school-ul ala.

Răspuns utilizator avertizat
| AnneCyntia12 a răspuns:

Buna. Sunt multe scoli de make-up artist, sau scoala de profesie care este pe acest domeniu. nu mai baga persoanele rautacioase pentru ca sunt sigura ca peste cativa ani o sa planga sa isi faca programare la make-up la tine sa le machiezi! Bafta in continuare, te pup si niciodata nu face prostia sa te lasi de scoala chiar daca este cam inutila. mai ai 2 ani, mult a fost putin a ramas. Continua ca dupa o sa plangi de dorul scolii.

| Shatraru_Gabby_1999 a răspuns:

Buna! tu fiind fata la tine e diferit, ce ti ai ales eu cred ca merita daca tu o faci cu adevarat.dar intreaba te :
-fac eu asta toata viata, daca da..lasa scoala si punete pe treaba ca se castiga foarte multi bani din asta, o sa lupti pentru bac si o sa uiti de profesia pe care o vrei.
O zii buna ❤