| Maria_Elena_1995 a întrebat:

M-am indragostit de cel mai bun prieten al meu.El stie pentru ca i-am spun si el a spus ca sentimentele pot sa vina suntem foarte buni prieteni in continuare inainte sa stie ça sunt indragostita de el mi-a mai zis ca ma iubeste dar sa inteleg ça nu in modul de a avea o relatie... Din cand in cand ne mai sunam radem dar problema este ca vorbim foarte mult pe facebook si deloc in fata ne zicem buna si cand avem curajul ne mai si pupam PE obraz si zicem buna..In seara asta l-am visat: am visat ça ne vorbeam in fata si ca l-am ajutat pentru ça se ranise... Cand ne vorbim acum nu mai e ça inainte nu ne mai sunam ça inainte nu vreau sa ii pierd prietenia. Help me

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

încearcă să vorbești cu el atunci când vă vedeți.

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Dar de ce nu il intrebi pur si simplu? Adica daca sunteti prieteni buni se presupune ca puteti vorbi orice, nu?

| Maria_Elena_1995 explică (pentru Aasdfghj):

Acum mi-a zis ca ma iubeste ca prietena nu ca iubita sad cum fac sa fim iar ca inainte adica sa ne vorbim tot timpul sa ne sunam sa radeam impreuna happy Problema e ca mi-e frica sa ii vorbesc la scoala il pup pe obraj si ii zic buna din joi in pasti pentru ca sunt timida cu el

| Aasdfghj a răspuns (pentru Maria_Elena_1995):

Scuze dar prietenia inseamna cu totul si cu totul altceva. Daca ti-e prieten ii vorbesti direct, fara ocolisuri. Treci peste timiditate. Daca el te place asa cum esti, inseamna ca poti fi tu insuti.

| RAY a răspuns:

Faceti sex si gata ce atatea basme, relatii sunteti tineri doar o sa mai aveti parteneri bine ca nu vrei sa se insoare sa faca sex cu tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

cuvântul "sex" e rezolvarea ta la orice problemă? laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de problema desigur, in acest caz la intrebarea asta e logic ca acolo se va ajunge, plus ca sexul e foarte important intro relatie uneste parteneri la nivel emotional si fizic, desigur nu-i o garantie, dar de ce ne ascundem pretizand ca sexul nu are importanta are foarte multa, e numarul nr 1 in preferintele barbatilor, din cate am discutat eu cu multi si personal cred asta, dar avem si nevoie emotionala desigur ca da, http://www.ziare.com/articole/hormonul+dragostei+oxitocina

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

oamenii ăștia abia dacă vorbesc, ce zici tu de sex laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici intra foarte multe in discutie, educatie, mediu, intelectualitate, bagaj genetic etc eu personal recomand https://www.youtube.com/watch?v=bQLdF93rRzY ca educatie pentru fete, baieti dar vezi tu nu invatam multe la scoala, nici o meserie nu avem nici sa ne comportam nu ne invata nici despre sex, asa uitam 90% din ce invatam in 12 ani de scoala

| neutrino a răspuns:

Continua sa te pupi cu el ori de cate ori ai ocazie, poate cine stie, pana la urma ii starnesti interesul de mai mult. Atunci cand stii ca te vei intalni cu el, mai uita si tu sutienul acasa.

| Maria_Elena_1995 explică:

Oameni buni! Am dore 15 ani. Va rog dati ceva raspunsuri mai de varsta mea.