| anonim_2270 a întrebat:

Buna :*... m-am indragostiti d un baiat mai mare decat mine. vreau sa ii arat ca il iubesc mult dar fara sa-i spon...[ii spon numai daca m intreabawinking] cum s fac asta? ce gesturi sa am? love struck sau ce sa fac?

7 răspunsuri:
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyOff laurita266, au fost multe intrebari de genul asta. Uite eu sincer iti spun ca nu trebuie sa faci absolut nimic! Decat sa fii tu insati! Sa faci lucrurile in ordinea lor fireasca, pentru ca daca vei pretinde ca esti altcinva, e posibil sa ai de pierdut.Ai incredere in tine ca valorezi mult, si fii tu insati, nu trebuie sa faci anumite lucruri, doar pentru ca el sa te placa! Nu face ce-ti spun altii, ci fa doar ceea ce simti, ceea ce gandesti tu, fa ceea ce-ti place, si ai incredere ca felul tau de-a fi poate fi iubit de cineva, si daca baiatul acesta este deosebit si te merita, va stii ca aprecieze felul tau de-a fi.Fii cat mai naturala, si nu te schimba pentru cei din jur.Ai grija de tine!happy

| nuamnuvreau a răspuns:

Pai de obicei cand esti indragostita emani acea energie pe care o poate simti toata lumea, mai ales persoana de care esti indragostita.In caz ca nu merge cauta sa fii in preajma lui cat mai mult, zambeste-i, si daca pana la urma nu se prinde nu mai astepta si spune-i...

| Drauzy a răspuns:

Iti dau un sfat... nu lasa sa se vada ca esti moarta dupa el ca dupa asta face ce vrea din tine... mai degraba arata doar un pic ca il placi si pe parcurs ce afli ce gen de persoana e poti sau nu sa investesti sentimente. bafta happy

| KeepCalm a răspuns:

Il iubesti? Daca chiar asa simti bate apropouri cu el despre prietenii vostri care au pe cineva alaturihee hee Stiu si eu?big grin

| Raluu01 a răspuns:

Incearca sa aveti activitati comune, sa vorbiti mai mult pe mess, incearac sa-l faci sa te surprinda uitandu-te la el, etc.

Daca si el te place va reactiona la aceste lucruri.

Succes!winking

| alee_băă a răspuns:

Buna asa am facut si eu am incercat tot felul de gesturi dar degeaba, il faceam dragut si chestii din astea
dar datorita fostei mele prietene(mentionez ca era o vaca si o gura sparta, scuza`mi limbaju)a aflat, asa ca eu nu mai problema asta si mi-a promis ca nu spune la nimeni si asa a si facutlove struck
eu zic sa-i spui daca e baiat de treaba pe mess daca vrei sa fiti mai intimi!
fundita?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de frumosa este dragostea daca stii sa o arati partenerului...hmm.nu trebuie sa ii spui TE IUBESC.trebuie sa ii arati. prin gesturi. sarutal si uitete in ochi lui aseazate in bratele lui si joacate cu parul lui. de obicei totul vine de la sine daca il iubesti...:X