| Jsksjjqkajkaja a întrebat:

Bună. M-am transferat în clasa X și deja colegii se cunosc și nu știu cum sa interacționez cu ei, fiind noua și timidă. Sfat? Imi este frică de respingere

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inveti rapid sa saluti pe toata lumea, sa zambesti si sa fii prietenoasa, ca asa iti faci prezenta placuta si atractiva.
Este recomandat totodata sa pui mana serios pe carte si sa inveti ora d eora, foarte bine, ca colegii s anul te ia de proasta si sa ajungi bataia lor de joc.
Acum ai ocazia inca odata sa te reinventezi, ca un copil destept si placut, respectuos si sociabil, deci: tine cont de sfaturile de mai sus.

| sierra1 a răspuns:

"deja colegii se cunosc...îmi este frică de respingere"

a trecut o săptămână - o nimica_toată - fii tu insuți adică nu te agita degeaba, relațiile in clasă, se crează de la sine