| Fancyuiop a întrebat:

Mă confrunt și eu cu o situație, sună mai amuzant dar nu am ce face.La mine la biserică când merg este un băiat mai mic decât mine, puțin grăsuț dar nu tare, care tot mă enervează și dacă-i spun ceva,mă amenință,își cheamă colegii, băieții mai mari, se crede mare rahat. Eu i-am dat vreo două așa și i-am scris niste mesaje, pe care i le-a aratar unui baiat mai mare si au ras de mine. Chiar nu stiu ce sa fac, dar cand il vad fierbe sangele in mine de nervi. Daca ma iau de el oleaca, incepe sa dea mesaje si sa-si cheme intarire. Nu mai zic ca respectul fata de mine ca-s mai mare, a disparut de mult tare. Sfaturi dacă puteți! Ms!

3 răspunsuri:
| Ramo024 a răspuns:

Ignora-l, nu-l baga in seama, comporta-te ca si cum acel baiat nu ar exista. Ai sa vezi ca el o sa se enerveze, iar tu prefa-te ca esti linistit, chiar daca te enerveaza.

| Donsavas a răspuns:

Ce sa ti fac dacă nu ti acorzi tie mai multa atentie si mai putin celor din jur.

| Alexandra6z9z a răspuns:

Daca nu îl baga deloc in seama si treci pe langa el fără sa i zici nimic. Sunt doua posibilități sa te lase in pace sau sa se ia de tine mai mult, ceea ce nu cred.Te pup?