| history313131 a întrebat:

ma enerveaza faptul ca ai mei colegi macred tocilara. stiu, invat pentru binele meu, dar nu tocesc. ajutati-ma sa nu ma mai gandesc la asta. de exemplu, am citit la inceputul anului scolar(a9-a)impresiile unor colege despre ceilalti colegi. eu eram "TCILARAlaughing",.crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colegii tăi sunt proşti, şi ar trebui să caute în dex definiţia cuvântului "tocilar".
Înveţi mecanic doar pentru notă? Nu. Tocmai ai spus că înveţi spre binele tău, deci asta te face studioasă şi/sau inteligentă.
De ce ţi-ar păsa dacă nişte boboci de-a 9-a te fac tocilară? Ţi-ar plăcea mai mult să te facă proastă? Să te considere una de-a lor?
Şi eu am învăţat, şi învăţ dar nimeni nu m-a făcut niciodată tocilar. Nu trebuie să îţi pese de ce zic ceilalţi, oricum în câţiva ani tu vei ajunge la o facultate bună unde toată lumea va fi "tocilară" iar ei vor ajunge la muncă brută. Pe şantier sau la colectat gunoiul de pe stradă.
Rămâi aşa cum eşti.

1 răspuns:
| sublime89 a răspuns:

Sunt prosti si invidiosi ca inveti mai bine decat ei. Nu te lua dupa ce au ei de zis. Tu sa-ti vezi de treaba ta si sa inveti cat de bine poti, si cat de mult iti place. Crede-ma ca nimeni nu a avut de pierdut daca a invatat multe lucruri in viata.