| crrinnaaa a întrebat:

ma invitat o foarte buna prietena la ziua ei de nastere. si habar nu am ce cadou sa ii iau. ma gandeam la o carte ca ii place sa citeasca, dar eu nu prea cunosc titluri de carti care merita citite. VA ROG SA MA AJUATI. (mentionez ca face 16 ani si e cuminte si la locul ei)... CE CADOU SAI >IAU:...

2 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

1. Lev Tolstoi -" Anna Karenina ".
2. Margaret Mitchell-" Pe aripile vantului ".

| VanillaBear a răspuns:

Poti sa ii iei ceva ce sa ii reprezinte varsta.
In jurul lui 16 fetele vor sa aiba lucuri ale lor.
Iai un portofel, o trusa de machiaj, o trusa de manichiura.
Ceva care sa reprezinte trecerea ei la adolescenta.
Si daca vrei sa ii iei o carte, recomand Rosu si Negru, Diavolul se imbraca la Prada(cartea nu filmul). Sunt carti care merita sa fie citite!
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

xoxo Vanilla