| anonim_4396 a întrebat:

Ma numes Roxy, am 13 ani si am un prieten pe nume Ady! Sunt impreuna cu el de 3 luni si in aceste 3 luni mi-a spus ca ne despartim, apoi mi-a zis sa ne impacam, ne despartim, ne impacap, ne despartim, ne impacam de maxim 10 ori.Noi avem relatia asta din octombrie 2010 pana in ianuare 2011 si va continua.Momentan sunt cu el si mi-e frica ca vor afla parintii mei care zic ca imi dau voie sa am prieten doar la 18 sau 19 ani, tocmai cand voi fi la facultate.Ne iubim foarte mult si ne-am sarutat cu limba de multe ori, dar mai e o problema, sunt in clasa cu el adica in clasa a 7 si in pauze se duce jos ca eu am clasa, la etajul 3, si se duce jos si freaca fetele cu zapada(iarna) si sunt geloasa, si nu stiu ce sa fac, ca in ore ne privim si stie toata clasa ca suntem impreuna si ne-am sarutat, si doamna diriginta de romana stie care e tanara si frum, la o sedinta in care mami nu s-a dus, au vb desp mine si prietenul meu, si acum stiu si parintii calogilor si nu stiu ce sa fac ca poate o fi unu prost coleg si o sa vorbeasca desp iubirea mea si eu nu vr, as vr in asa fel incat ca lumea sa uite de noi incat sa stie ca suntem despartiti si eu vr sa fim impreuna dar sa nu se mai uite lumea la noi sau sa vb desp noi, sunt foarte multe fete care il plac pe prietenul meu multe fete si el m-a ales pe mine dar nu stiu daca ma place daca nu mi-a spus chestii frumoase desp mine, complimente, eu am crezut ca nu stie sa isi exprime sentimentele. o fi asa? Ce sa fac

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ahamz, am inteles. Ala balla portocala, una mie suta lei, mai sunteti impreuna?

| AnemonaP a răspuns:

Uite, daca tie chiar iti place de el fii in continuare cu el, dar daca va certati va inpacati mereu, nu prea e o relatie stabila, uite stiu ce inseamna sa fii indragostita, dar poate nu te merita spune-i ce nu-ti place la el, mai sunt o groaza de baieti in lumea astea nu e problema dar daca inima ta iti spune sa fii in continuare cu el, fii, in legatura cu parintii tai spune-le ca ai prieten daca vor afla, si da ca ei iti spun ca ei au avut iubiti pe la varsta de... ani, spune-le ca vremea s-a schimbat, si ca ai dreptul la orice
succes

| Doar1îngeR a răspuns:

Ce sa faci? Joaca-te cu niste papusi.

| timioros a răspuns:

Chiar asa mi so intamplat si mie doar ca no aflat nici un parinte sau profesor.Ai doar o singura varianta:Sa astepti pana la maturitate.
De ex eu mi-am dat singur seama de asta.TRAIESTE FATO.Traieste cum poti copilaria si cat de mult pentru ca imediat o sa o pierzi.Traieste copilaria cu prietenii si incearca sa nu-ti faci alti iubiti.La maturitate automat o sa ai un prieten si daca vrei si daca nu vrei.

| xander a răspuns:

Lasa-l in pace, pentru ce sa fi geloasa, ca se joaca si el cu niste fete? si cum a spus si tete astia mici nu stiu ce este iubirea, voi credeti c-o stiti dar nu-i asa, aa si la ultima faza cu sentimentele poate te iubeste si si-a deschis partea sufletului in care tine adevaratele sentimente.

| tete_5132 a răspuns:

1. la varsta asta nu ai vreo "iubire"
2. n'am inteles prea multe din cele de mai sus, prea multe virgule.
3. chiar iti pasa de el? doar nu crezi toate vrajelile care ti se spun.

| RX a răspuns:

Acuma nu mai sunt cu el si imi place de el