| Alexandra_Raluca_2001 a întrebat:

Buna, ma numesc Alexandra si am 18 ani împliniți, as vrea sa plec de acasă dar mi-e cam frica sa nu pățesc ceva cu poliția eu sau iubitul meu, se poate intampla ceva cu mine sau cu el, având în vedere că am părinți cam violenți? Multumesc

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Avand 18 ani, poti pleca unde vrei.
Iti sugerez sa nu ai incredere oarba in "iubit".

| romeo78 a răspuns:

Probabil ești în clasa a 12-a, iar în vară dai bacalaureatul. Sfatul meu este să rămâi acasă, să iei bacalaureatul. Apoi, te angajezi, probabil lucrează și iubitul tău, iar împreună închiriați o cameră.
Nu merită, după 18 ani de suferință, să nu rămâi ca să poți da bacul liniștită. Nu vă face poliția, nimic, dar dacă nu aveți o locuință, vei fi obligată să vă întoarceți la părinți!
Succes!

| Andreeush a răspuns:

Fiind majoră poliția nu vă poate face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu pleci de la bine la rau.
happy
Sa te duca ala pe la Spania happy

| Cosmin86 a răspuns:

La 18 ani pleci la facultate, nu cu "iubitul tau". Lipsa de educatie in Romania, de-aia suntem vai de steaua noastra.