| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc Alexandraa am 21 de ani.M-am certat cu prietenul meu iar el tot ma injura. Inaine ne mai certam si ne injuram si deja am inceput sa ne obisnuim cu injuraturile. Iam spus sa inceteze desi is obisnuita ma face in toate felurile posibile ce sa fac... poate ne certam din cauza mea ca el este prea gelos... oare eu sunt de vina? Sunt satula...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreti sa faceti si copii? surprise

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce i-ai permis din start sa te jigneasca? Si cum de te pretezi si tu la asa ceva? Ce fel de relatie aveti voi, daca va certati si va injurati mereu? E clar ca nu va respectati. Tu nu-l respecti, el nu te respecta, poate ar fi mai bine sa va vedeti de viata si sa-si caute fiecare fericirea in alta parte.

| PauLa.M a răspuns:

Te injosesti si tu ca si alte femei de altfel prea mult pentru un barbat care nu merita...
un barbat care te jigneste nu merita nici macar un scuipat din partea ta. e plin de sine!

| yuli10 a răspuns:

Daca te injuri cu iubitul tau, nu vreau sa-mi imaginez cum te porti cu persoane care iti displac straight face
daca esti satula nu inteleg de ce continui relatia... poate ar trebui sa iti vezi de viata fara el, pentru ca nu vad nicio parte pozitiva in postarea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In curand o sa te obisnuiesti si cu palne ca toate au un inceput, rareste vocabularul porno, in timp dispar cuvintele urate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Palme scuze!

| christabell a răspuns:

Intr-o relatie civilizata nu-si au loc injuraturile! Nu prea va vad sa ramaneti impreuna prea mult timp si nici nu ar fi indicat dupa cum va comportati.

nony
| nony a răspuns:

De ce esti sátulá, de injuraturi sau de gelozia lui?
De fapt nu am inteles, voi va certati ca te injura, sau ca este el prea gelos?
Si scuza-má. existá o vorbá : Cine se aseamaná se-aduná.Asa ca nu mai face pe mironosita, si daca chiar erai asa pornitá pe el, il lasa-i de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai verde si gata... dar, na... voua la fetitele astea va place sa fiti numai cu "smecheri"...
Dai verde daca vrei sa fie bine, daca nu...ramai in prostia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa inteleg ca la voi injuraturile sunt in loc de buna ziua? daca este asa, mai iesiti si voi din padure, lumea este destul de frumoasa, daca o privesti din interior, insa daca vei privi in continuare lumea de la tine din padure...va fi greu sa te adaptezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă vă potriviți pe "înjurături" ține de relație, că sigur nu vei găsi un bărbat care să te respecte cu un vocabular colorat!
Bărbații sunt vulgari de fel, dar noi femeile sunt gingașe, înțelegătoare, diplomatice și avem acea putere de ai putea ajuta la "utilizarea cuvintelor urâte" cât mai rar, indiferent de situație. Nu trebuie puse paie pe foc ci găsită o soluție relevantă de ajutor.
Mie, personal nu îmi plac oamenii vulgari. Încerc să port cu ei un dialog civilizat în limita bunului simț ori schimb tactica de comunicare (prin impunere, nu prin înjurături și mai grele).
Să știi, că bărbaților le plac femeile feminine, nu cu un vocabular vast în propoziții, fraze "alb-negru", este un lucru după care ei alergă și tânjesc.
Scoate copilul din el!
Pa, pa.

| BUBULINA a răspuns:

Frumos!

| xibalba a răspuns:

Stii care sunt bazele unei relatii? increderea alaturi de respect. unul (cel putin) din ele lipseste la voi. Eu zic sa pui punct unei relatii ca asta. Vei avea de suferit si nu se merita.

| Pho3nix a răspuns:

Daca te tot injura inseamna ca e MARE nesimtit si idiot.
Incearca sa il ignori.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Si tu cum ii permiti sa te injure? worried
in locul tau ii spuneam "Pa" de multstraight face

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Deci asa ceva nu am mai auzitlaughing sa va injurati intr-o relatie(sau dupa).
Daca esti satula de ce nu pui capat relatiei? E mult mai usor asa, decat sa va injurati toata ziua. Nu?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai aveati o relatie normala. certuri, injuraturi, probabil jigniri ca acasa la mama ce mai.normal.i-a incearca tu ceva anormal; cand deschizi gura sa iasa ceva bun si frumos. daca esti jignita sa iei atitudine si sa spui ca nu meriti asa ceva.sa nu vorbesti in casa ca la wc, sau la masa, ci acolo la wc in intimitate.deci te-ai saturat.incearca o viata de dragoste si respect nu de iad si de rautate.fii unita cu partenerul tau cu care te iubesti, nu te injuri si te porcaiesti ca aia nu e dragoste, ci ura si dusmanie.asa il vei alunga din preajma ta pe cel ce iubeste ura si dezbinarea intre oameni.si poate va va lumina cel de sus, daca si voi vreti.

| gabrix a răspuns:

Pffff ala nu e barbat care jigneste o fata!
e si vina ta. da, nu trebuia sa il lasi sa te faca in toate felurile. mai bine iti gasesti un alt prietenwinking