| AdiAndrei002 a întrebat:

Buna,ma numesc Andrei, fac 15 ani pe data de 9 a 8 2016. Deci sa incep cu inceputul,detin un magazin,o mai ajut pe mama mea cu vanzarile, bunicul meu m-a injurat de ziua mea pentru ca nu am vrut sa ii cumpar tigari, mi-a furat 50 de lei din bar, a injurat-o pe sora mea de 10 ani in propria mea casa,"Iti pun botnita,in *** de copil,"eu l-am auzit si l-am intrebat daca asa se vorbeste, si el mi-a raspuns tot cu o injuratura, am tacut din gura. Cand mama a facut mancare a trimis-o pe sora mea sa ii duca si lui, i-a dus si mosneagu' a zis ca i-a furat 100 de lei, saraca sora mea ce bataie a mancat de la mama...si dupa catva timp i-am gasit banii intr-un sant. De Craciun cu colinda, el mi-a dat un colac murdar si tare ca piatra si verilor mei le daduse bani... cu 14 milioane pensie. Se poarta frumos cu mine acum, deoarece consuma mult alcool si tigari si ajunge sa faca cont de 100 de lei. O data cand nu am vrut sa ii dau la caiet a zis ca suna politia. Ce sa fac cu asa zisul "bunic" al meu? Cum sa ma port cu el?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Detii un magazin la 15 ani? Probabil ca magazinul este al bunicului de are asemenea tupeu.

| OldSoul a răspuns:

Il bagi si tu in **** maicasi.
Eventual il inregistrezi cand te injura sa ai dovada pentru maica-ta ca nu e tocmai cel mai normal bunic si in rest ii platesti cu aceeasi moneda.
Sau daca trage cu paharu il taxezi dublu pe caiet, sa va recuperati paguba si tu si sora ta, ca daca e beat nici el nu mai stie de cat bea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,

Comporta-te cum ai facut si pana acumhappy
Un om batran la varsta lui nu ai cum sa-l schimbihappy

| Nitunitu a răspuns:

Stai de vorba cu el si ii explici ca el nu este acesta.

Ca patima bauturii si a tigarilor face asta din el.

Si spune-i ca il iubesti orice ar face si ca ii multumesti pentru ca a facut-o pe mama ta care te-a facut pe tine.

Vezi daca ii scoti la suprafata adevarata lui fata si sentimentele lui adevarate de iubire.

| Cristina12457 a răspuns:

Spune-i tatalui tau sa vorbeasca cu el pentru ca este barbat si daca il va lua la injuraturi va si sti el cum sa se comporte cu el. La varsta asta, nu o sa se mai schimbe din cate cred eu. Tu comporta-te ca pana acum, cand te injura sau ceva nu il bagi in seama si gata pentru ca nu o sa te apuci sa-l injuri si tu la varsta asta. Sper sa se rezolve, succes