| Bianca_8270 a întrebat:

Ma numesc Bianca, si am oproblema de cand am inceput clasa a 7a.
A venit un coleg nou, si il plac foarte mult, am incercat sa trec peste crezand ca-mi va trece cu timpul dar nu.
Am pus colegi sa-l intrebe daca ma place, si el a zis nu nici daca as fi ultima fata de pe pamant, si asa mai departe.
Desi el se tot uita la mine in ore, si in plus cand colegi zic ceva de exemplu uite-ti sotia(catre el laughing ) zambeste si se uita la mine. nu riposteaza.
Oare face chestiile astea doar pentru ca ii e rusine sa spuna adevarul?sad.
I-am dat odata o foaie pentru desen si n-a acceptato ca era de la mine.rolling on the floor.
Nu inteleg, explicati-mi voi ce sa credsad.
Va rog, chiar il plac.happy
Multumesc:*.

Răspuns Câştigător
| Melinda1219 a răspuns:

Cred ca el nu vrea ca cei din jur sa stie ca te place si face toate astea ca sa vada cum reactionezi tu, vrrea sa stie daca tu il placi sau nu.cred ca este putin orgolios tipul...
Ti-as recomanda ca pret de cateva zile sa nu ii acorzi nicio atentie, nici sa nu te uiti la el si sa vezi cum reactioneaza.

2 răspunsuri:
| DyaElla a răspuns:

Stiu ca ti se pare greubig grin
baiatu` e timid in fata sau poate vrea sa se joace cu mintea ta, iar colegii pot mintzi ca sa te faca sa suferi. Iti dai seama ca daca esti o fata grozav de populara sau ceva de genu, te place f mult.
Baieti sunt asa de dificili.
Dar chestia ca foaia e chiar nesy, nu te merita. Nu ai dc sa te zbati ca sa-l faci sa te placa, fiindca baiatul este cel care "agata" mai usor, iar pentru o fata e chiar ciudat.
de ex cum ar fi sa zica o fata : "Hei baiatu` da`mi si mie nr tau de tel" rolling on the floor, vezi cum pare. Baieti au intotdeauna treaba mai ushoara.
big grin.
parerea mea e ca trebuie sa treci peste, pentru ca nu te merita. Stiu cum e ca nu iti poti lua ochii de la el, si iti vine sa faci tot felul de lucruri ciudate ca sa te observe, dar trebuie sa treci peste.
Toti baieti sa gandesc la acelasi lucru, dar fara cap phbbbbt

| alex_6048 a răspuns:

Ori e batut in cap, ori nu stie ce vrea, ori nu vrea sa recunoasca ori toate trei laughing scuze dar cam asa reiese din ce povestesti tu