| Gio21 a întrebat:

Mă numesc Giorgiana și sunt în clasa a XII-a la filologie. Mă gândesc ce să fac pe viitor, ce facultate să aleg ca sa îmi aducă un job bun. Îmi doresc sa deschid un restaurant. Iar pentru acest lucru am găsit facultatea de stiinte economice mai precis administrarea afacerilor din Arad. Am înțeles că asta m-ar putea ajuta într-o afacere. Dar sunt la filologie și mă întrebam dacă e ok acest domeniu. Nu am intenția sa ajung în vârf, ci sa fac ce îmi place. De asemenea, m-am gândit și la Drept, avocat mai exact, dar am înțeles că e greu =(. Voi ce credeți?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă deschizi un restaurant (și ai resursele necesar) cinstit, nu trebuie facultate. Dar dacă vrei să faci una, fă dreptul. Să te descurci în jungla legislativă e mare lucru și chiar te ajută!