| Giulia123i21 a întrebat:

Buna mă numesc Giulia am 13 ani și eu vreau să îmi fac rinoplastie dar părinți mei nu sunt de acord deoarece spune că sunt prea mica.Mai pe scurt, știți cum sa ii conving să mă lase?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici medicul nu-ti poate face operatie la 13 anisori, fiindca fata ta este in permanenta crestere si transformare si pana la 18-19 ani cand ti se incheie cresterea, nu se pot face asemeena operatii.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu o sa gasesti nicaieri in Romania un medic sa accepte sa faca asta unui copil. Asteapta pana la 18 ani

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă e doar din cauza aspectului fizic, e normal să nu te lase la vârsta ta, dacă ai o problemă serioasă, ai deviație de sept si nu poți să dormi bine, sau chiar ai nasul foarte foarte strâmb și îți afectează activitățile sociale, este într-adevăr un complex, este un motiv bun sa faci operația.
Nu stiu ce fel de complex ai la nas dar e o posibilitate să fie doar în capul tău și sa nu fie chiar așa de rău să necesite operație, gândește-te la asta. Ești prea mică oricum, niciun doctor nu cred ca se bagă să facă operație la această vârstă decât în cazuri extreme menționate mai sus de mine.