| iuliansoare1235 a întrebat:

Buna, ma numesc Iulian si am 13 ani, parintii nu ma lasa sa am tiktok de 3 ani incerc, am incercat sa il si ascund, efectiv ador aplicatia de cate ori l-am ascuns ei m-au prins si m-au batut, niste sfaturi?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bine fac parintii, ca te controleaza, fiindca nu-i nimic bun si nici sanatos pentru un copilas de numai 13 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce bine ca nu te lasa. numai rahaturi sunt pe tiktokul ala

| dullcat a răspuns:

Tik tok nu e pentru copii de 10 ani.Parintii tai au reactionat asa, intr-o maniera agresiva, deoarece si-au pierdut rabdarea cu tine. Aplicatia aia doar te face sa iti pierzi timpul, simtul realitatii, sa iti distrugi ochii si sa iti distorsionezi felul in care trebuie sa interactionezi cu ceilalti, poate cauza depresie etc. Nici pentru adolescenti nu ar trebuie sa fie permisa...

| dullcat a răspuns:

Exista o gramada de articole care explica efectele negative si ar fi bine sa le citesti.Probabil ca parintii tai au citit deja materiale similare si de aceea refuza ca tu sa ai cont pe aplicatia respectiva.

https://codeschoolclubs.ro/......pilul-tau/

https://useit.ro/......-7262.html

https://www.oradesibiu.ro/......-intampla/

https://www.impact.ro/......19156.html

| Fatamuntilor a răspuns:

Nici macar nu ai varsta pentu pentru asta!
mai aspteapta cativa ani

| VoidEternal a răspuns:

Parintii tau sunt isteti. Urmeaza-le exemplul. Tik-tok este un gunoi in flacari, care te tine blocat de te uita dumnezeu.

Faptul ca te bat e intr-adevar aiurea dar ai putea si tu sa nu ii mai lucrezi pe la spate, ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci în situația dată decât să te conformezi.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Faptul ca te-au bătut pentru o aplicație asta îmi da de înțeles ca ai părinți cu probleme de sănătatea grave nu vad de ce și cum ar putea săte bată din cauza unei aplicați într-adevăr le dau dreptate cu o 10000%%% că acea aplicație nu-i sănătoasă pentru tine și îți poate dauna grav căci acolo nai sa înveți absolut nimic sănătos și nici educativ și nu vei avea absolut nimic de învățat despre viața acolo vei Vedea numai prosti vei vedea numai mizerie și nimic educativ și sănătos pentru tine nu sunt de acord cu părinți tăi în privința bătăi nu ar trebuie săte bat și să-ți explice și să-ți deschidă ochi ca aplicația aia îți poate face enorm de mult rău acolo nu înveți și nu ai niciun explu sănătos de urmat și de învățat în viața.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Multumeste-le ca te protejeaza!