| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Oana, am 14 ani si jumatate. Am avut o reletie cu un baiat timp de un an si 2 luni. In urma cu 6 luni ne-am despartit pentru ca eu nu am iesit intr-o zi afara. Nu putusem sa ies pentru ca tocmai venisem de la scoala si era foarte obosita. El s-a suparat si mi-a spus sa ii sterg nr lui, ca nu mai vrea sa fie cu mine. Am incercat sa-i explic, dar tot degeaba. El mi-a zis ca nu vreau sa ies pentru ca am pe altul. Dar nu aveam pe nimeni. Eu il iubesc foarta mult. Ne-am despartit pe 04-01-2010. De atunci nu am mai vb cu el nici ca amici. Si pot spune ca el este din acelasi grup de prieteni din care fac si eu parte. Nu il pot uita. Inca il iubesc. Ma gandesc la el non-stop. Nu mi-l pot scoate din minti. In tot timpul (6 luni), asta nu am mai avut nicio reletie. El a avut o relatie cu o buna prietena de-a mea. Am facut tot posibilul sa-i despart. Si cu ajutorul altor prieteni am reusit. Momentan nu mai are nicio reletie. Vreau sa lupt pentru el pana in panzele albe. Il vreau inapoi cu orice pret. Va rog mult de tot sa ma ajutati. Dati-mi si mie cateva sfaturi. Pls. Dau fundita pentru cea mai buna idee de-a ma impaca cu el. Va pooop pe toti care ma puteti ajuta.

6 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Treaba este ca el s-a saturat de relatia care o avea cu tine si alt motiv nu a gasit sa iti dea papucii decat un motiv mai stupid ca asta ca domnule ca nu ai iesit intr-o zi afara. el vroia altceva in viata lui.ar trebui sa faci si tu la fel.sa incerci sa fii cu altcineva, el deja a vazut ca tu il iubesti si ca nu vrei sa il pierzi si vrea sa te nimiceasca. tu nu trebuie sa ii arati lucrul asta.eu in locul tau imi cautam pe altcineva. fara suparare dar asta nu este iubire din partea lui.si ca sa reziste o relatie numai cu iubirea ta nu este de ajuns.pare rau.mergi mai departe. e singura solutie pe care o am

| Brilianta a răspuns:

Oana depinde si de caracterul lui, sunteti inca copii iar acela nu era motiv de suparare, incearca sa iti faci si tu o relatie cu un baiat sa vezi cum reactioneaza, poate atunci isi va da seama ce simte pentru tine, si vreau sa te fac sa intelegi ca nu s-au terminat baietii la el.esti in floarea varstei si nu se merita sa suferi dupa el ca mai sunt baieti care te pot aprecia pentru ceea ce esti! sper ca te-am ajutat pup

| Georgiana21 a răspuns:

De ce incerci sa il obligi? Daca s-a despartit de tine din motivul asta absurd, e pentru ca nu mai simtea nimic poate pentru tine. Daca incerci sa il sufoci cu incercarile tale sa-l aduci inapoi, va fugi de tine cat il tin picioarele! Incearca sa privesti mai departe, la 14 ani jumatate nu ai de unde sa stii ce e dragostea!

| Cristina00 a răspuns:

Uite cum sta treaba. Toti baietii din ziua de azi sunt foarte rai si nesimtiti le place sa te vada ca suferi cu toate ca nu le pasa si le mai place sa isi bata joc de sentimentele tale. Sunt foarte multi care poate te plac si tin la tine si merita cu adevarat sentimentele tale incearca sa gasesti pe altcineva. Sper ca te ajuta cu ceva. Multi pupici!

| Andy95 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el intr-un loc linistit si tineti o discutie linistita.Intreaba-l daca mai tine la tine si daca v-ati putea impaca.Nu pierzi nimic daca incerci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti inc micuta terebui sinteleg ca asta nu e motiv de despartire si laal sa vezi cum o sa vin sngur la tine baiti ma ete n e singur baiat