| ♥┘ℜø©ֆ¡ ┌♥┘ a întrebat:

Buna!

Ma numesc Roxana! A pus cineva id meu pe net, si ma contacta diferiti indivizi. Unu a zis, daca nu fac show la web falsifica o poza cu mine si facr o filmare. Eu normal ca nu am facut si astazi mi-a trimis ceva. Si era o filmare cu fata mea, dar corpul nu era asa. In filmarea aceea eu eram goala si nici nu era clara filmarea. Deci a trucat o filmare. a zis ca ma pune pe net si ma da la stiri daca nu fac show la web. Ce sa fac, am vazut eu filmarea si era fata mea, dar corpul nu., sa fac sau sa-l ignor?

sad raspundeti plz. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| multimoak a răspuns:

Nu stiu ce sa te sfatuiesc ca sa fie sigur ca poti rezolva problema, dar din cate stiu eu cred ca poti avertiza politia daca stii cateva date despre acel individ.
El iti da 2 optiune: posteaza filmarea trucata sau filmarea adevarata pentru care te santajeaza.
Incearca sa afli cat mai multe despre el si daca va primi un avertisment de la politie pentru santaj( sau nu stiu ce denumiri mai au) o sa-i treaca lui de show-uri la web.

16 răspunsuri:
| andreidexter95 a răspuns:

Nu fa ai inebunit. dal dq

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Stai calmă, nu este el aşa de bun încât să facă o filmare încât să se vadă că nu e trucată laughing
Nu face aşa ceva, dă-l naibii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare ti-e gradina doamne...

| yellowalien a răspuns:

Linisteste-te, nu te da nimeni la stiri, crezi ca astia n-au ce face? In schimb indivizii respectivi pot posta filmuletele alea pe diverse site-uri, iar asta nu e deloc placut. Dar pe cat e de neplacut, pe atata este de ilegal. Vorbeste cu parintii tai depsre asta, sau cu orice adult care te-ar putea ajuta. Nu-ti fie frica; nu e vina ta, explica-le exact ce s-a intamplat. Ei vor sti ce sa faca pentru a te scapa din situatia asta.
Un sfat: Nu mai da add la nimeni daca nu stii despre cine este vorba! Niciodata nu stii cu cine ai de-a face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna da ignora-l

| .:.:.Sn0f0 eXtasy`.:.:. a răspuns:

Pai nu stiu dai ignore si nu cred ca te va pune la stiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il ignori
poftim id meu yry_romyna

| theseeker a răspuns:

A editat filuletul si se va vedea clar ca e trucat si ca nu ai facut asa ceva cat despre stiri nu cred ca sunt prea intresati de asa ceva plus ca la stiri isi vor da seama in 2 sec ca e trucat deci nu ajungi la stiri stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa si u ceva de genu falsifica si tu dar e cam riscant cere sfatul parintilor tai sau anunta politia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poppatricia

| DayanaDayana a răspuns:

Dal pe ig

| DayanaDayana a răspuns:

Ig si daca ti se mai intampla nu-i mai aduga in mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da du-te la politie si ai grija cui ii dai id tau ca din vina ta s-a intamplat asta sa stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i ignor nu-l baga an seama

| SteauaNordului a răspuns:

Buna
ia-ti masuri de securitate: nu mai da accept la toti fraierii nici pe mess, pe nicaieri. pune restrictie pe fb si hi5 sa nu te vada decat prietenii.
sterge din "prietenii" care nu ii cunosti si lasa-i decat pe apropiati.
nu accepta nimic din propunerea unui strain. de unde stii tu ca nu te filmeaza din nou in timp ce faci show la web? da-i ignore si gata. nu mai baga ciudati in lista. stai linisita, nu se coboara nimeni la mintea unui obsedat si vei aparea la stiri.
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce`l mai bine ar fi sa-ti schimbi id mess ca asa s-ar putea sa te bagi si alti in lista si asa nu vei mai avea nici`o problema daca ti`l schimbi :*.