| anonim_4396 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine? Stiti cat este taxa de intrare la Gradina botanica din Bucuresti?

4 răspunsuri:
| fzcsm a răspuns:

Tarife si Servicii > Tarife si servicii

Preturi bilete:

1. Spatiile exterioare ale Gradinii Botanice

- bilet intreg: 5 ron

- bilet redus: 2 ron

2. Muzeul Botanic

- bilet intreg: 2 ron

- Bilet redus: 1 ron

3. Sere

- bilet intreg: 2 ron

- bilet redus: 1 ron

Bilete reduse: pensionari, elevi, studenti.

Bilete gratuite: veteranii de razboi, copii prescolari.

Abonament lunar (intrari nelimitate in Gradina Botanica timp de o luna calendaristica): 40 ron

Preturi servicii:

- Vanzari de plante produse In gradina botanica, conform listei anexate;

- Taxa pentru altoire citrice 60, 00 lei/buc.(TVA inclus)

- Taxa de filmare gradina(echipe TV) 119, 00 lei/ora (TVA inclus)

- Taxa de filmare sere(echipe TV) 180, 00 lei/ora (TVA inclus)

- Taxa de filmare gradina(film scurt/lung metraj) 180, 00 lei/ora (TVA inclus)

- Taxa de filmare sere(film scurt/lung metraj) 238, 00 lei/ora

- Taxa de fotografiere (profesionisti) 60, 00 lei/ora (TVA inclus)

- Taxa de consultanta de specialitate 24 lei/ora ( tva inclus)

- Inchiriere spatii exterioare pentru evenimente ecologice 119, 00 lei/ora (TVA inclus)

- Inchiriere spatii pentru expozitii (picturi, sculpturi, desene) 119 lei/zi ( tva inclus)

- Inchirieri plante. 10% din val. de inventar/zi + 19% TVA, pentru o perioada de 1-7 zile

- Inchirieri plante - 5% din val. de inventar/zi + 19% TVA, pentru o perioada ce depaseste 7 zile

| crystyna1992 a răspuns:

Pretul unui bilet de intrare este de 5 RON, taxa foto este tot 5 RON (pentru sere mi se pare ca este 10 RON) si mai exista o taxa speciala pentru foto shutinguri care este de 100 RON/h, parca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bilet intreg 5 ron
Bilet redus 2 ron
sursa: http://www.gradina-botanica.ro/1_619_Servicii_2932.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se inchiriaza o planta si cit costa