| DiabolikLovers11 a întrebat:

Bună, ma simt cam aiurea din cauză că un prof tot mă ia la mișto că nu raspund la ora lui( uneori nu sunt sigură pe mine si mai bine tac, ori nu stiu) sunt în depresie si am multe pe cap, chiar daca indata trec a 8-a. Sunt izolata si nu vorbesc cu lumea tot ce mă face sa ma simt bine, e muzica. Nu am unde iesii si cu cine... Ma simt mai prejos fată de ceilalți, o proastă, parinții mei sunt divortați, si nu mă înteleg cu nimeni din familie. Cam toată lumea m-a tradat, am impresia ca eu sunt de vină din cauza conportamentului, adică fac lucruri fără sa vreau, uneori vorbesc tampenii, ma enervez din orice, sunt morocanoasă,( fazele astea îs rare). Si nu stiu ce să fac... De fire, sunt mai rece. Îs mai multe chestii.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e mentalitatea oameniilor din Romania te vei obisnui in timp

| T0T a răspuns:

Eu sunt timid dar când știu că am dreptate rar se găsește o persoană atât de vulcanică încât să mă facă să tac laughing Atunci când o să înveți să ții la dreptate, să o iubești, deși retrasă, nimeni nu te va călca în picioare și vei învăța cum să trăiești exact așa cum ești.

| 3amthinking a răspuns:

Sa iti spun un lucru: nu ai nevoie de oameni in jurul tau, invata sa te distrezi cu tine insuti! Uita-te la un film in timp ce faci comentarii ironice si amuzante pe seama filmului, incepe seriale, citeste carti frumoase, asculta mai multa muzica, preocupa-te de ceva anume care iti place. O sa te ajute mult, o sa ai incredere in tine si o sa te admiri singura si ai sa umpli golul prietenilor. Cel putin la mine merge.

| QueenGomez a răspuns:

Înţeleg situaţia ta şi trebuie în primul rând să încerci să socializezi cu minim o persoană, dacă te simţi rău nu te tăia şi nu gândi negativ.Ieşi afară cu cineva sau cu un cîine sau o pisică, animal de companie. Încearcă te îţi modifici viaţa încetul cu încetul nu începe cu totul deodată, căci te vei perturba mai mult.