| Mariaa20 a întrebat:

maine prietena mea isi va face un pierce in limba.
vreau si eu sa stiu.
dacaaa va putea manca. vorbi etc.
problema cu mama ei, mamele in general. mama ei este mai aspra si nu prea vrea sa afle.

[nu vreau comentarii gen : nu o poti conviinge sa nu.si faca sau e mai bine sa nu.si fac ]
funda:*

Răspuns Câştigător
| Dadda a răspuns:

Si eu mi-am facut acum cateva luni(nu-l mai am ca o aflat diriga si i`a zis la maicameaangry )

deci in primul rand nu doare deloc:*, eu am putut manca din a 3`a zi, la fel si prietena mea care si-a facut deodata cu mine.In a 5`a zi deja amandoua mancam normal, doar ca eu vorbeam mai sasait, si dupa o saptamana nici nu-l mai simteam ca e in limbabig grin.si mama mea care observa tot timpul daca e ceva schimbat la mine, nu si-a dat seamabig grin.doar ca i`a spus diriga mea, dar mai vreau sa imi fac in vara cand voi fi singura acasa vreo lunatongue

Oricum, daca totul este sterilizat si pers care il face a mai facut si inainte fara probleme atunci e bine.Eu una mi l`am facut in baie la scoalalaughing

Sper sa-i iasa binebig grin

Daca nu spune`i sa mai astepte pana ce mama ei e mai mult timp plecata, sa nu aiba cand sa isi dea seama.

Si un truc care m`a ajutat sa vorbesc mai bine: spune`i ca tot timpul cand vorbeste sa`si traga pierceu`l mai in spate.doare ff putin dar macar nu te prinde, si nu se intampla nimic:*

8 răspunsuri:
| pitikaaaa a răspuns:

Poate multi care au ras. vb din auzite uite eu iti zic sincer si pe proria`mi experienta...Am avut pierce in limba de 3 ori si in primele zileam putut manca doar supe am baut lapte in prostielaughing si de vb voream sasait. Uite mami e l` fel nu ma las nu pierce si nici nu a stiut ca mi.am facutlaughing cum? cand intram in casa mi`l dadeam jos pana ajungeam in camera mea si ma asiguram ca nu o sa mai treaca pe la mine prin camera si mi. l puneam dar uite trebuie sa stie cum sa o minta pe mama ei poate nu e bine dar daca o sa o intrebe dc are limba umflata? ce o sa ii zica sau daca o intreaba dc o evita? uite eu i.am zis lu` mami ca mi.am muscat limba foarte tare si data mi sda umnflat asa rau cat despre "evitat" i.am zis ca "aa nu ti se pare asa eram si inainte o pupam si gatalaughing " daca vrei sau vrea mai mule chestii sa stie lasa id`ul prin msj o ajut cu drag:*

| NebunaDupaRobert a răspuns:

Poi da o sa poata sa manance sa bea sa vb poate pentru ca si eu am o prietena la fel si poate a si in legatura cu mama ei eu iasi spuna sa nu ii spuna daca e asa aspra eu as zice ca daca ea chiar doreste si ii place sa isi faca. succes. fundita? plizzzzzzzzz :X::*

| Deny93 a răspuns:

Pai am si eu o prietena care are pierce in limba...sh vorbea ff sasait nu prea putea manca, sh trebuia sa manance doar ce i-a zis omul ala care i-a dat gaura. nu stiu poate la ea e mai bine.bafta:X

| YourAngel a răspuns:

In primul rand, prietena ta trebuie sa ia in considerare avantajele si dezavantajele acestor actiuni.
Daca va putea vorbi sau manca difera de la persoana la persoana, deoarece poate ea este sensibila sau nu, sau poate sa se infecteze si sa faca vreo infectie sau boala ceva, din cauza acelei gauri.
Eu zic sa se gandeasca bine inainte de a face alegerea, avand in vedere avantajele si dezavantajele acestuia. Unele persoane isi fac si pe urma regret acest lucru si mai e si anturajul care determina uneori sa fi ca ei...
Cel mai bine sa vorbeasca cu mama ei si sa spuna cea ce-si doreste, oricum parintii stiu cea ce e mai bun pentru copii lor, chiar daca o va lasa sau nu e mai bine sa o consulte inainte
La adolescenta copii au multe pasarele...laughing
Bafta in continuare:*

| abstract3D a răspuns:

A mica intrebare daca ea vrea sa isi rupa limba ca va face infectie din cauza aceia eu stiu ca am prieteni care si-au facut in ureche si s-a rupt ureche si in limba sa despicat limba in 2 treaba voastra daca vrei sa ramaneti hadicapati pe viata facetiva

| Dadda a răspuns:

Trimite te rog un msj cu id`ul tau ca nu se trimite mesajul care ti`l trimit eubig grin

| Dadda a răspuns:

Trimite`mi te rog un mesaj cu id`ul tau ca nu se trimite cel pe care ti l`am trimisbig grin

| Dadda a răspuns:

Trimite`mi te rog un mesaj cu id`ul tau pentru. ca cel pe care ti l`am trimis vad ca nu se trimite