| Ralluca25 a întrebat:

malaiul chiar este bun pentru puncte negre?

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Da!
Iti recomand urmatoarea procedura:intai fierbi intr-o oala aprox. 1l de ceai de musetel neindulcit. Stai pe aburii de la ceai, pentru a se deschide porii. Apoi, iei putin malai in mana si freci locurile unde consideri ca ai mai multe puncte negre si te speli cu apa calduta. Intr-un castronel pune albusul unui ou batut spuma si malai cat cuprinde. APlici pe fata, ca o masca, si lasi 15-20 min pana se usuca. apoi clatesti si speli bine fata cu ceai de musetel. EU fac acest lucru in fiecare saptamana si crede-ma, chiar functioneaza. Poti fi frumoasa si cu bani putini, daca stii cum sa te ingrijesti.

Multa bafta!

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
uite ce am gasit despre punctele negre.
http://www.mayra.ro/......lor-negre/

http://sfaturi.eva.ro/frumusete/ten/cum-scap-de-punctele-negre-28998.html
citeste si vezi daca iti e de folos.
O seara buna:)

| Biutzu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic (de obicei dupa jumulire gainile se curatacu malai pentru a fii mai albe)dar mai bine incearca cu o crema cu micro particule e mai sigur pentru ten