| florynnaa a întrebat:

cryingsad mama mi-a cumparat o pereche de role. nu stiu daca sunt de buna calitate dar le-am luat la 98 lei. din pacate intr-o seara am calcat cu ele prin iarba si a plesnit o bucata de plastic.(ele sunt din silicon)nu stiu unde e bucata.ca a plesnit de undeva de jos. unde sa ma duc? se mai poate lipi? ma gandeam la cizmariehee hee. se poate sa o repare la cizmarie? si daca nu mai pot face nimic cu ele cum s-ai explic mamei ca nu a fost vina mea? adica firma nu era buna.de ce sunt eu vinovata? hellp(fundita)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica rotitele... e posibil sa fi crapat una dintre ele.In cazul acesta e mai usor pentru ca o poti inlocui.Sincer nu ma prea pricep, dar te sfatuiesc sa le `analizezi` mai cu atentie si o sa-ti dai seama unde e problema. Eu asa as face. Intreaba`l pe tata sau pe vreun prieten care se pricepe; ar putea rezolva mai repede decat daca stai sa te gandesti ce explicatii sa-i dai lui mami. ea va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-a rupt cumva frana? daca da atunci poti sa iti cumperi alta

| florynnaa explică:

Nu. mi s-a rupt de la rola.nu mi s-a rupt frana, nici ce spuneti voi.credeti ca daca mi se rupea frana nu stiam ce sa fac? e ceva important.este un surub rotund si lat.ROTUND.de acolo mi s-a rupt

| šρяίηģ a răspuns:

Cred ca la cizmarie nu prea ai noroc. Cauta pe cineva priceput din familie sau un prieten. Daca nu reusesti poti cumpara piesa care ti s-a rupt de la un magazin ciu articole sportive.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Daca nu-ti convine ce zic altii zii lui maikata ce s-a intamplat si gt doar nu te bate sau te omoarawinking

| Insurgent a răspuns:

Verifica rotile, daca bucata aia de plastic apartinea unei roti nu ar fi o problema foarte mare, dar s'ar putea sa te impiedice la mers, si nu cred ca poate fi lipita sau ceva de genu', spune-i mamei tale ca nu e vina ta adica rolele nu erau bune, iar in timp ce mergeai ti s'au rupt, sunt sigura ca nu te va certa, deoarece nu are motiv sa te certa.

Bafta