| Ioana6666 a întrebat:

Mereu mi-e foarte greu sa accept lucrurile dragute adresate mie. Mereu cand primesc sau mi se spune ceva dragut, imi vin tot felul de ganduri cum ca lumea face asta doar ca sa nu ma supere, nu ca le-am pasa sau ar fi sinceri. Si oricat de dragut ar fi gestul, eu tot rau ma simt. Intotdeauna am impresia ca tuturor le este mila de mine si de aceea incearca sa fie draguti. Cum sa fac ca sa accept mai usor aceste gesturi?
Am nevoie mare de un raspuns. Multumesc anticipat!
☆funda☆

2 răspunsuri:
| DorelExpertu a răspuns:

Totul tine doar de tine, trebuie sa inveti sa te apreciezi, astfel cand ceilalti iti vor spune lucruri dragute vei crede ca le meriti si te vei bucura de ele.

| MedionTcO a răspuns:

Pai vezi in ce moment al vietii tale spun asta. Daca nu isi doresc nimic de la tine sau daca nu te barfesc si tu nu auzi, atunci spun adevarul. Incearca sa accepti cuvintele si incearca sa socializezi mai mult cu ei. Nu te inchide in tine, nu e bine.