| pretty27girl a întrebat:

Mereu vad intrebari sau raspunsuri care au la sfarsit expresia "P. S.". Ce inseamna P. S? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| poesia a răspuns:

P. S. inseamna post scriptum, se pune dupa ce ai terminat de scris ce aveai de scris. Reprezinta o adaugire pe care ai considerat-o necesara la cele spuse anterior.

4 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

P. S-post scrptum si se pune la sfarsit ca o mentiune, la ce ai uitat sa scrii.

| lacri a răspuns:

P. s inseamna post scriptum, adica dupa ce te`ai semnat happy

| Mai Tare Ca Un Drog a răspuns:

P. S.- post scriptum Daca ai uitat sa mentionezi ceva intr. un text sau ceva, acest PS la sfarsitul textului te va ajuta :*

| ioanna_6654 a răspuns:

P. S inseamna :pe scurt.