| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a plăcut de un băiat și acum sunt confuză. De cele mai multe ori am gânduri că nu-l mai plac deloc, și am început să-l visez: O dată mi-a pus mâna pe spate și am vrut să o pun și eu dar purtam mănuși de iarnă cu toate că afară era vreme de tricou. Altă dată stăteam într-o bancă și mi-a întins mâna, din care eu am înțeles că vrea să ne salutăm (știți, cum fac bărbații) și i-am dat-o și la un moment dat mi-a ținut-o în a lui după care mi-a dat drumul. Mă mai făcea să râd.

Ce poate însemna asta? Și ce semnificație au visele?

Răspuns Câştigător
| vale300 a răspuns:

Aceste vise înseamnă că subconștientul tău îţi arată prin ele că tu încă îl placi și că el la fel. Încearcă să-i vorbești, să-i spui despre aceste vise. Atunci vei vedea ce va spune el, dacă în acea noapte te-a visat și el pe tine înseamnă că te place!

| Kathrinex a răspuns (pentru vale300):

Mi-a zis într-un mesaj acum ceva timp că lui nu-i place de mine... Mulțumesc oricum!

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Hee, indiferent ce ai fi visat legat de el, toate duc la concluzia ca in subconstientul tau inca iti place de el, oricat ai nega asta folosindu`ti partea rationala. Micile gesturi din vise sunt tot imaginatia ta, legate de experientele trecute cu alte persoane sau informatii transmise de filme, carti, povesti, etc. Visul tau nu are nici un element premonitoriu daca la asta te gandesti, asta daca nu intentionezi sa te dai la el in viitorul apropiat.

| PersonajFictiv a răspuns:

Te gandesti mult la asta si e normal sa visezi asa ceva.
Visam ce ne preocupa de foarte multe ori, deci nu e nimic nou.

Iti place un pic, apoi nu iti place, trebuie sa mai petreci timp cu el sa il cunosti mai bine, apoi sa vezi daca vrei sa fii cu el, daca si el vrea.

| Xelon a răspuns:

Sunt doar vise, singura însemnătate pe care o au este ca te gândești la el încontinuu, deci este clar ca il placi, poate ar trebui sa ii spui...

| BeSmart17 a răspuns:

Poate insemna ca nu te poti fandi la altceva in afara de el..inainte nu erai sigura de ce simti pentru el dar aceste vise ti.ai aratat ca nu incetezi sa te mai gandesti la el..inseamna ca merita

| vale300 a răspuns:

Dai funda?